Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde, 29 Kasım’a özel düzenlenen Forum Friday Alıveriş Maratonu için binlerce kişi, sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. Burcu Esmersoy ve Özge Ulusoy da verdikleri ipuçlarıyla, ziyaretçilerin avantajlı ürünleri bulabilmelerini sağladı. Yoğun ilgi gören etkinlikle ilgili konuşan ikili, “Çok eğlenceli bir alışveriş şenliği oldu. Tavsiyemiz Forum Friday’de uzun süre kullanabileceğiniz ürünleri tercih etmeniz” diye konuştu.

DÜNYA genelinde büyük ilgi gören 29 Kasım alışveriş şenliği, Bayrampaşa Forum İstanbul’da çok renkli görüntülere sahne oldu. Burcu Esmersoy ve Özge Ulusoy’un katılımıyla gerçekleşen Forum İstanbul Alışveriş Maratonu’na katılmak isteyenler, sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce metrelik kuyruklar oluşturdu. Sabah saat 10.00’da açılan AVM için saat 07.00’den itibaren sıraya giren alışveriş tutkunlarını şiddetli yağış da durdurmadı.

Esmersoy: Alışverişte kalite ve tasarıma bakılmalı

Verdikleri alışveriş tüyoları ile alışveriş tutkunlarına yol gösteren Burcu Esmersoy ile Özge Ulusoy, kapıların açılmasıyla birlikte de alışverişe başladılar. Forum İstanbul Müdürü Tuğrul Cömert ile kapıların açılması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Burcu Esmersoy, “Alışverişte ürünün kalitesine ve tasarımına dikkat etmek gerekiyor. Alışveriş konusunda yılların getirdiği bir deneyimim var. Alışveriş için doğru gün bugün, çok yüksek indirimler var. Ben de mutlaka indirimleri takip ediyorum. Ancak çok ihtiyacım olduğunda sezonda da alışveriş yapıyorum’’ diye konuştu.

Ulusoy: Uzun süre kullanacağınız ürünleri seçin

Forum Friday’de alışveriş coşkusuna katılan ünlü manken Özge Ulusoy ise; “Alışverişte dikkatli davranırım, uzun süre kullanacağım ürünleri tercih ederim. Bugün, Forum Friday’de çok eğlenceli bir alışveriş deneyimi yaşadım. Farklı markalarda büyük indirimler var. Ben de indirim günlerini yakından izliyorum. Bugün de Forum İstanbul'da Forum Friday'e özel indirimlerden faydalanarak keyifle alışveriş yapacağım’’ dedi.

AVM Müdürü Tuğrul Cömert: Mağazaların cirosu katlanıyor

Forum İstanbul AVM Müdürü Tuğrul Cömert ise bu özel günle ilgili şunları söyledi. “Forum Friday, alışveriş sevenlerin ve markaların buluşmasını sağlayan, sektöre hareketlilik kazandıran çok önemli bir etkinlik. Geçtiğimiz yıl Forum Friday kapsamında bir önceki yıla oranla ciromuzu katlamıştık. Sektörler arası farklılıklar olmakla birlikte mağazalarımız cirolarını sıradan bir güne göre 3-4 kat arttırabiliyor. 2018’de Forum Friday’de alışveriş merkezimize gelen ziyaretçi sayısınde %75’lik artış gözlemledik. En yüksek satışın yaşandığı sektörler ise elektronik ve hazır giyim sektörleri oldu. Bu yıl da yine mağaza cirolarında çok önemli artışlar bekliyoruz.”

Bu yıl, 2018’in de ötesinde bir hareketlilik sağlamak ve Forum İstanbul ziyaretçilerine en iyi deneyimi yaşatmak için hazırlık yaptıklarını belirten Tuğrul Cömert, “Burcu Esmersoy ve Özge Ulusoy verdikleri ipuçları ile ziyaretçilerimizin indirimli ürünleri bulmalarına yardımcı oldu. Ziyaretçilerimiz, hem eğlenceli zaman geçirdi hem de avantajlı alışveriş yapma fırsatı buldu’’ dedi.