Hediye sezonuna giriş yaparken Timberland'de çevre dostu olduğu kadar farklı stilleriyle de ön plana çıkan hediye seçenekleri bulunuyor. Yılın en renkli zamanı yaklaşırken sweatshirtler, şıklığı kadar işlevselliğiyle de öne çıkan montlar, sneaker tabanlarıyla ayrışan, farklı renk alternatifleriyle ve topuklarıyla dikkat çeken klasik botlar göze çarpıyor. “Doğanın Kahramanlara İhtiyacı Var” kampanyasıyla da paralel olarak Timberland herkesi birer doğa kahramanı olmaya davet ediyor. Kış ayları boyunca mağazalarından alışveriş yapan herkese tohum hediye ediliyor.

Timberland'in yüksek performanslı ve her ortamda konfor vadeden kış koleksiyonu, markanın geri dönüşüm ve sürdürülebilir ürün tasarımı felsefesini bir adım ileri taşıyor. Rahatlık ve hafiflik özelliklerinin yanı sıra tüm kombinlere rahatça uyum sağlayacak modeller, kış koleksiyonunda her türlü stile ve hava şartlarına da uygun. Yılın en renkli dönemi olan hediye mevsimine giriş yaparken sezon favorisi ürünler dikkat çekiyor.

Şehir hayatının içinde sürekli konfor arayanlar için spor ayakkabı rahatlığında botlar

Aktif şehir hayatına uygun spor ayakkabı tabanlı botlar kış koleksiyonunu şekillendiriyor. Klasik Timberland botların en üst kalite deri materyalini ultra hafif sneaker taban özellikleriyle tamamlayan Timberland MTCR modellerin satış fiyatı 999 TL.

Kış sezonunda spor bir alternatif arayan kadınlar için ise bilekli Delphiville Hiker modeli öne çıkıyor. Tüm Timberland ürünleri gibi çevre dostu olan ve markanın geri dönüşüm ve sürdürülebilir ürün tasarımı felsefesini yansıtan Delphiville Hiker, en az %50 geri dönüştürülmüş plastik içeren astara sahip. Bu model kalın ve kauçuk tabanlı deri üst kısmı, yumuşak iç taban ve hafif EVA orta taban özelliği ve ultra hafifliğiyle sneaker dünyasındaki muadillerinden ayrışıyor. Delphiville Hiker modelinin fiyatı 899 TL.

İlhamını klasik botlardan alan renkli ve modern Timberland Courmayeur modeli
Timberland Courmayeur botlar renk alternatifleriyle kış gardıroplarında yerini alıyor. 14 santim uzunluğunda, eva orta taban, ekstra rahatlık sunan ortholite taban, iki parçadan oluşan flex iç taban ve 3.5 santim topuk boyuna sahip. Su geçirmez bu modeldeki astar ve bağcıklar ise geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi. Courmayeur botlarda kullanılan deri malzeme Leather Working Group tarafından altın veya gümüş onaylı fabrikalardan tedarik ediliyor.

Kadın ve erkek modellerinde klasik sarı, siyah, gri, haki, kahverengi, gri, bej gibi farklı renklerle ayrışan deri model 1.199 TL satış fiyatıyla piyasaya sunulurken, bağcıklı postal modelindeki kürk detaylı ve daha soğuk havalara uygun olan kadın bot modeli 1.299TL, bağcıksız Chelsea model ise 999 TL.

Sezonun gözde renkleri turuncu & kırmızı
Spor giyimde olduğu kadar zamansız ekose ve oduncu gömleklerde bu kış turuncu ve kırmızı sıkça tercih ediliyor. Timberland'in uzun ve kısa mont modellerinde ve rüzgarlıklarda da toprak tonlarının yanı sıra turuncu, mavi ve kırmızı göze çarpıyor.

Özellikle geçiş mevsimlerinin ve outdoor aktivitelerin gözdesi, su geçirmez parkalar yine hayat kurtarıcı rol üstleniyor. Montlar 599 TL - 2.699TL, kazaklar 499 – 599 TL sweatshirtler 399 – 599 TL arasında değişen fiyatlara sahip.

Kışın rengi beyaz
İster outdoor maceralarda ister günlük giyim de ideal bir seçenek sunan beyaz parçalar bu sezon da kış kombinlerin vazgeçilmezi. Su geçirmez ve teknolojik Timberland montlarda, yün ve koton kazaklarda, işlevsel polar modellerde, kapüşonlu ve kapüşonsuz logolu sweatshirtlerde kışın rengi beyaz alternatifi sıkça yer alıyor. Kapüşonlu Timberland beyaz montun fiyatı ise 2.699 TL.

Küresel çapta duyrulan ve “Doğanın Kahramanlara İhtiyacı Var” kampanyasıyla da paralel olarak Timberland herkesi hayatlarında minik de olsa değişimler yaparak birer doğa kahramanı olmaya davet ediyor. Kış ayları boyunca Timberland mağazalarından alışveriş yapanlara ürünleriyle birlikte tohum hediyesi veriliyor.