Yaz ayları demek, açık havada geçirilen zaman diliminin artması ve bol bol güneş ışığı demek. D vitamini bakımından zengin bu dönem bebek ve çocukların gelişimi için önem taşırken, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması ve zararlı UV ışınlarına karşı ciltlerinin korunması gerçeğini de tekrar gündeme getiriyor.

Narin Ciltler İçin Zararlı UV Işınlarına Geçit Vermeyin

Güneş toleransı düşük, atopiye eğilimli ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun olan Mustela Güneş Ürünleri, bebek cildi üzerinde yapılan araştırmalar sonucu elde edilen önemli sonuçlar ışığında geliştirilmiştir. SPF 50+ özelliğine sahip ürünler, organo-mineral filtreler sayesinde güneş ışınlarını yansıtarak ve ışınları cilt üzerinde zararsız hale getirerek bebek ve çocukların narin cildini güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı korur, kızılötesi ışınlarının sebep olduğu ciltteki su kaybını da önler. Ürünlerin Avokado Perséose içeriği ise bebeklik döneminde zengin olan cilt hücre rezervini korumaya yardımcı olur.

Bebek ve çocukların narin cildini güneşin zararlı etkilerinden koruyan Mustela Güneş Ürünleri, parfüm, paraben, fitalat ve fenoksietanol içermez; kuma, suya ve sürtünmeye dayanıklıdır. Mustela Güneş Ürünleri’nin 40 ml, 100 ml, 200 ml ve 300 ml seçenekleri bulunmaktadır.

En Değerlilerinizi Güneşin Zararlı Etkisinden Koruyun

Uzmanlar 3 yaşından küçük çocukların ciltlerinin güneş ışınlarına karşı savunmasız olduğunu, güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamasını önemle vurguluyor. Ebeveynler bebek ve çocuklarını doğru bir güneş ürünü ve basit önlemlerle güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirler.

•Bebeğinizi 11.00 - 16.00 saatleri arasında dışarı çıkarmayın.
•Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde mutlaka gölgelik yer arayın.
•Bebeğinize, ince ve pamuklu kumaştan yapılmış olan kıyafetler giydirin.
•Vücudunun ve cildinin susuz kalmasını önlemek için sık sık su içirin.
•Bebeğinize, güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce güneş koruyucu uygulayın.
•Bebeğinizi güneşin altında çıplak veya mayolu bırakmayın.
•Güneş sonrasında aldıracağınız ılık duşun ardından, yatıştırıcı ve ferahlatıcı güneş sonrası nemlendirici ile bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olun.