Türkiye’de iklimlendirmenin öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraki Form Endüstri Tesisleri, 55 yıllık sektör tecrübesi ve güçlü ortaklıklarıyla endüstriyel tesislere enerji verimli ve iş güvenliğine yönelik etkin çözümler sunmaya devam ediyor. Form Endüstri Tesisleri, dünyanın en büyük halı üreticilerinden biri olan Merinos Halı’nın Gaziantep’te yeni yapılan polyester, iplik, konfeksiyon ve sevkiyat depolarının yangın güvenliğini Lamilux marka duman tahliye sistemleri ile karşılıyor.

55 yıllık tecrübesiyle iklimlendirme sektörünün liderlerinden olan Form Şirketler Grubu, iştiraki Form Endüstri Tesisleri’nin ürün gamında bulunan Lamilux marka duman tahliye sistemleriyle Merinos Halı’nın depolarına yangın güvenliği çözümü sunuyor.

Form Endüstri Tesisleri, Merinos Halı’nın Gaziantep’te bulunan polyester, iplik, konfeksiyon ve sevkiyat depo binalarına toplamda 492 adet kapak entegre ediyor. 101.000 m2 kapalı alana sahip olan işletmeye uygulanacak olan sistemin tasarım ve uygulaması tamamen Form Endüstri Tesisleri tarafından gerçekleştiriliyor. EN 12101-2 standartlarına uygun olan üretilmiş Lamilux markalı duman tahliye kapaklarının söz konusu binalara entegrasyonu ise CEN TR 12101-5-2005 duman tahliye kriterlerine uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

Olası bir yangın durumunda hasarı en aza indirgemek üzere uygulanan duman tahliye kapakları aynı zamanda günlük doğal havalandırma ve aydınlatma için de kullanılabiliyor.