Couture alanında iddiasını sektöre girdiği günden bu yana ortaya koyan Sagaza ile Türkiye’nin ikonik isimlerinin stil direktörü İlknur Şeref, Sagaza Pret a Couture koleksiyonu için güçlerini birleştirdi.

İlknur Şeref’in Stil Direktörlüğü ve Sagaza Baş Tasarımcısı Zelia Kaçar’ın çizgileri ve deneyimiyle oluşturulan yirmi parçalık Garden Violet koleksiyonu; kumaşlardan kalıplara, renklerden desenlere kadar romantik ve pastel bir hikayenin satırlarını yazıyor. Kendi dünyasında romantik ve naif, sokakta ise güçlü ve göz alıcı kadınların hikayesi modern bir tasarım çizgisiyle ele alınmış. Hem iddialı, hem de rahat kadınların hikayesi bu…


Koleksiyondaki her parça hem topuklu ayakkabı hem de sneaker ile kolayca kombinlenebilen Garden Violet kapsül koleksiyonu sürdürülebilir moda felsefesiyle üretilmiş. Yüzde yüz doğal pamuktan üretilen koleksiyon uzun süre kullanıma uygun olduğu kadar zamansız stilin kodlarıyla da oluşturulmuş. Koleksiyon her dönem stil sahibi olmak isteyenler için adeta bir rehber niteliğinde.

Garden Violet, günlük koşturma ve yoğun şehir hayatı içinde cool ve güçlü kadınlar için gizli bir bahçe olarak tasarlandı. Koleksiyon hem günlük hem de gece giyimi olmak üzere günün yirmi dört saati giyilebiliyor. Asimetrik kalıplar, oversize görünümler ve seksapali yüksek elbiseler koleksiyonun karakteristiğini oluşturuyor. Kumaşların dokusu Zelia Kaçar’ın uzun süre gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı pamuksu dokuya sahip. Kumaşın yumuşaklığını net kalıplar adeta heykel gibi işliyor. Farklı desen tasarımlarıyla özgünleşen koleksiyon hem feminen hem de maskülen duruşlu modelleriyle modern dünyanın yeni seksepalitesini yaratıyor.

Koleksiyondaki crop etek ve üst takımları, ceket şort keten ikililer, gece elbiseleri, tulumlar, püskül ve taş işlemeli gece elbiseleri öne çıkıyor. Sagaza Showroom, E- Ticaret sitesi ve Trendyol’da sınırlı sayıda satışa sunulan koleksiyonu keşfedin.