Türkiye’nin önde gelen organize toptancılarından Bizim Toptan, 2020 yılının ilk altı ayında elde ettiği toplam satış gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,7 artırarak 2,5 milyar TL’ye yükseltti.

TÜRKİYE genelindeki 173 mağazası, iş ortaklığı mal tedarik sistemi SEÇ Market ve profesyonel satış gücü ekibi Prosaf ile Türkiye’nin önde gelen organize toptancılarından Bizim Toptan Satış Mağazaları (BIZIM), 2020 yılının ilk altı ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, organize ve çok kanallı satış yönetimi stratejisi doğrultusunda Bizim Toptan’ın toplam satış gelirleri 2020 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,7 artarak 2,5 milyar TL’ye ulaştı. Pandeminin ev dışı tüketim sektörüne etkilerini çok kanallı satış stratejisiyle başarılı bir şekilde yöneten Bizim Toptan’ın net kârı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,2 artış kaydederek 11,2 milyon TL’ye yükseldi.

BALCI: “HER DÖNEM VE KOŞULDA EN İYİ FİYATLA KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Bizim Toptan’ın 2020 yılının ilk altı aylık performansını değerlendiren Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, Covid-19 salgınının etkilerinin yoğun şekilde görüldüğü dönemde amaçlarının hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını koruyarak en iyi fiyatla kesintisiz hizmet sunmaya devam etmek olduğunu vurguladı. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu, birçok işyerinin ve ev dışı tüketim noktasının kapalı olduğu dönemde tedarikte sorun yaşamadıklarını ve değişen şartlara hızla adapte olduklarını belirten Balcı, “Örneğin, fiziksel olarak mağazada bulunmak istemeyen ve zamanını etkin kullanan müşterilerimizin tercihi olan ‘tıkla gel-al’ operasyonumuzu kısa sürede tüm mağazalarımızda hızla devreye aldık” dedi. Bizim Toptan’ın ekonomiye katkı sağlayan iş ortaklığı tedarik modeli SEÇ Market’in de altı aylık dönemde büyümesini devam ettirdiğini aktaran Hüseyin Balcı, “Bu dönemde 342 milyon TL satış geliri elde eden SEÇ Market’in iş ortağı sayısı da finansal planlarımızla uyumlu olarak 938’e yükseldi. Bizim Toptan olarak, her dönem ve koşulda müşterilerimize en iyi fiyatla kesintisiz hizmet vererek onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.