2000'li yıllardan itibaren erkeklerde estetik operasyonlara başvuru sayısının arttığını belirten Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık "Erkekler artık penis estetiğinden de çekinmiyor" dedi.

Erkeklerin genital bölgeye çok fazla önem verdiğini dile getiren Dr. Işık ‘’Son dönemlerde kliniğimize başvuran erkeklerden bu konuyla ilgili çok fazla talep alıyoruz. Özellikle cerrahi tekniklerin gelişmesi, anestezi kolaylığı ve hastane kalitelerinin artışıyla beraber son 2-3 yılda erkeklerin de estetik talepleri ciddi oranda yükseldi. Özellikle sıkça uygulanan burun ve karın bölgesi estetiğinin yanına son dönemde penis estetiği de eklendi" dedi.

Erkekler bu konuda artık daha özgüvenli

Özellikle cinsel aktif dönemdeki erkeklerin genital bölge epilasyonuna ve beyazlatma işlemine sıkça başvurduğunu ifade eden Op. Dr. Işık "Erkekler, genital bölgelerinin temiz olmasının yanında cinsel organlarının duruşunun da iyi olmasını istiyorlar. Bu nedenle penis büyütme operasyonlarına talep günden güne artmaya başladı. Hem Türkiye'den hem de yurt dışından çok sayıda erkek hastayı penis estetiği operasyonu için kliniğimizde kabul ediyoruz. Sıklığı gittikçe artan ve konforlu bir ameliyat olması sayesinde erkekler de artık bu konuyu konuşmaktan çekinmiyorlar" dedi.

2 saatlik konforlu bir operasyon

Penis büyütme operasyonlarının penis anatomisine hakim cerrahlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Dr. Işık , "Penis estetiği, spinal (belden aşağı) anestezi altında 1.5-2 saat içerisinde tamamlanan konforlu bir operasyondur. Aynı seansta genellikle uzatma ve kalınlaştırma yapılır. Kalınlaştırma için en çok tercih ettiğimiz yöntem hastamızın karın bölgesinden yağ alarak bunun peniste cilt altına enjekte edilmesidir. Operasyon sonrasında verilecek egzersiz önerilerinin de hasta tarafından iyi uygulanmasıyla beraber uzun süreli ve etkili sonuçlar elde edilmektedir. Genel anesteziye ihtiyacın olmaması sayesinde de yalnızca 1 günlük yatıştan sonra taburculuk sağlanabilir’’ dedi.