Kaspersky markası, yılın en iyi markalarına ve yaratıcı çalışmalarına takdim edilen Red Dot Marka ve İletişim Tasarımı 2020 ödülünü kazandı. Red Dot jürisinin beğenisini kazanan global siber güvenlik şirketi, markanın yüksek kaliteli tasarıma ve entegre marka yönetimine verdiği değeri kanıtladı.

2020’de 50 ülkeden toplam 6992 yaratıcı proje ve marka Red Dot yarışmasına katıldı. İyi tasarım ve yaratıcılık konusunda hassas davranan markaları seçmek ve onurlandırmakla görevli 24 kişiden oluşan uluslararası jüri, adayları konsept, fikir ve etki alanlarında özel olarak değerlendirdi. Yüksek kaliteli tasarımları ve yaratıcılık gösteren çalışmalarıyla uzmanları ikna eden adaylar ödülleri kazandı.

Kaspersky Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Winton, “Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden birinde kazananlar arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Kaspersky olarak markamızı yeniledikten bir yıl sonra Marka ve İletişim Tasarımı kategorisinde ödüle layık gösterilmek, yaptığımız ve yapmakta olduğumuz işin ne kadar başarılı olduğunun önemli bir göstergesi. Kaspersky markasını, görsel kimliğini ve iletişimini büyük ölçüde yenileyerek şirketin odağını siber güvenlikten daha geniş bir konsept olan siber bağışıklığa kaydırdığını ve daha güvenli bir dünya kurma hedefini vurguladık.” dedi.