İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında Dünya’nın önde gelen şirketlerinden olan Incentric tarafından gerçekleştirilen 'Kincentric Best Employers 2019' araştırması sonucunda QNB Finansbank’ın iki iştiraki de ödüle layık görüldü. QNB Finansfaktoring Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü’ne layık görülürken, QNB Finansleasing En İyi İşveren Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’de Kincentric’in 2006’dan beri uyguladığı programa bu yıl Türkiye’den yaklaşık 200 şirket dahil oldu. Çalışanları için en iyi çalışan deneyimi sağlayan şirketlerden olan QNB Finansfaktoring Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü’ne layık görülürken, QNB Finansleasing de En İyi İşveren Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’nin en geniş katılımlı iş yeri araştırması olan “Kincentric Best Employers Araştırması” verileri, şirketin bünyesindeki çalışanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan QNB Finansfaktoring Genel Müdürü Nergis Ayvaz Bumedian şunları söyledi : “Kurum olarak öğrenme ve bu öğrenmeyi hızla eyleme dönüştürme yeteneği, birbirine bağlılık ve her zaman müşterilerin yanında olma gibi kolektif bir değer yaratma vizyonuyla yolumuza devam ediyoruz. Bağımsız bir kurum tarafından Türkiye’nin en iyileri arasında gösterilmekten büyük mutluluk duyduk.”

QNB Finansleasing Genel Müdürü Metin Karabiber ise şu açıklamayı yaptı: “Emeklerimizin karşılığını fiilen aday olmadığımız saygın kurumların serbest değerlendirmeleri sonucu almak bizim için en değerlisi, en güzeli. Kurum olarak güçlü bir kurumsal kültür oluşturduk, bu da bizi sürdürülebilir bir rekabette avantajlı konuma getiriyor.”dedi.