Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2-5 Aralık 2021’e ertelendi. Bu yıl 3-6 Aralık 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenmesi planlanan sektörün en büyük buluşması 2021’de rekor tazeleyecek

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergilendiği Avrasya’nın en büyük fuarı FESPA Eurasia, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2-5 Aralık 2021’e ertelendi. 3-6 Aralık 2020’de, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenmesi planlanan sektörün en büyük buluşması, yeni rekorunu 2021’de kırmaya hazırlanıyor.

2021’de sektörü sekizinci kez bir araya getirecek olan FESPA Eurasia, 2019 yılında 500 markanın temsil edildiği 120 katılımcıyla birlikte 10 bini aşan ziyaretçiye ev sahipliği yaparak yeni bir rekor kırmıştı. FESPA Eurasia’nın ortağı olan Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği’nin (ARED) Başkanı Ahmet Özdemirel, alınan önlemlere ve hazırlıklara rağmen Covid-19 pandemisinin tüm dünyada olumsuz yönde ilerlemesi nedeniyle katılımcıların sağlığını korumak amacıyla erteleme kararı alındığını belirtti. Özdemirel, “Erteleme kararı yönetim kurulumuz tarafından katılımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda verildi. Bizim için önemli olan katılımcı ve ziyaretçilerimizin sağlığıdır. Sektörün en önemli buluşmasını 2021 yılında tüm coşkusuyla yaşatacağız. Türkiye’nin sektör liderleri ve küresel markalardan oluşan markalar, Türkiye’nin sektör liderleri ve küresel markalar, en yeni teknolojilerini ve uygulamalarını 2021 yılında FESPA Eurasia’da sergileyecek” dedi.