HSBC Bank A.Ş., Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından düzenlenen 5. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Aracılık İşlemleri kategorisinde 2019 yılı Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası İşlem Hacmi Lideri ve Pazar Payı Artış Lideri olarak seçildi.

HSBC Bank A.Ş., Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve sermaye piyasalarının en prestijli ödülü olarak görülen TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Aracılık İşlemleri kategorisinde 2019 yılı Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası İşlem Hacmi Lideri ve Pazar Payı Artış Lideri ödüllerinin sahibi oldu.

HSBC Türkiye Hazine ve Sermaye Piyasalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Namık Aksel, ödüle ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “HSBC olarak; küresel ağımız sayesinde uluslararası ticaret ve sermaye akışlarının %90’ından fazlasına erişim sağlıyoruz. Evrensel bankacılık modelimiz; işlerini büyütmeyi hedefleyen şirketlerin; ticaret, yatırım ve proje finansman faaliyetlerinde oluşacak fırsatları yakalamalarına destek olmamızı sağlıyor. HSBC Bank A.Ş. ekibi olarak Türkiye borçlanma piyasalarına yaptığımız katkı ile bu ödüllere layık olmanın mutlululuğunu yaşıyoruz. Gelecekte de farklı finansman modellerini ülkemize getirerek müşterilerimizin yanında olmaya, müşterilerimizle birlikte büyümeye ve müşterilerimizle yarattığımız sinerjiyle Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.”