Tüm aile bireylerinin eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olan Mattel, Scrabble Junior ile okula başlayan öğrencilerin de yanında olmaya devam ediyor.

Koranavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören, özellikle de okula yeni başlayan öğrenciler için ebeveynlerin endişeleri bu dönemde artış gösteriyor. Eğlenirken öğrenme fırsatı sunan Scrabble Junior bu dönemde çocukların ve ebeveynlerin en eğlenceli yardımcısı oluyor.

Çocukların sosyal gelişimine, iletişim kurma becerilerine, grup içine dahil olma ve arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesine yardımcı olan Scrabble Junior’ın 2 farklı yüzü ve oyun seviyesi bulunuyor.

Yeni okuma yazma öğrenen çocuklar için bir yüzünde çeşitli renkli resimler ve resimleri ifade eden kelimeler için ayrılmış kutucuklar bulunuyor. Bu şekilde çocuklar, görsellerden ve kutucuklardan yararlanarak kelimeyi oluşturmaya çalışıyor.

Oyunun diğer yüzü ise okuma yazmayı öğrenmiş ancak daha çok pratik yapmaya ihtiyacı olan çocuklar için yardımcı oluyor. Klasik Scrabble tahtası gibi sadece kutucuklardan oluşan bu yüzde, çocuklar yardım almadan yeni kelimeler oluşturarak, okuma yazma becerilerini geliştiriyor, yeni kelimeler öğreniyor ve düşünme becerilerini geliştiriyor.

En az 2, en çok 4 oyuncuyla oynanan oyunun amacı, en yüksek puanı alıp oyunu kazanmak.

Çocuklar için okuma yazma öğrenmek artık daha eğlenceli!