Endeavor Türkiye ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen genç girişimcilik programı StartUpCampus’ün 3. Dönem başvuruları başladı. Program, Endeavor’ın deneyimli mentorluk ağının desteği ile girişimini olgunlaştırmak isteyen tüm genç girişimcilere açık.

Endeavor Türkiye’nin Akbank iş ortaklığında üçüncü defa hayata geçirdiği StartUpCampus; genç girişimcileri, işlerini büyütmelerine destek verecek 10 haftalık ücretsiz bir programa davet ediyor.

Tamamı online yürütülecek StartUpCampus’e kabul edilen 12 Start-up kurucusu, özel olarak tasarlanmış eğitim ve atölyelere katılacak, Endeavor’ın deneyimli mentorlarından destek alıp, yatırımcılarla tanışma fırsatı bulacak. Programı tamamlayan girişimciler ayrıca Endeavor’ın ulusal ve uluslararası mentor ve girişimci ağına erişim şansı da yakalayacak.

www.startupcampus.org.tr web sitesi üzerinden yapılacak başvurularda; girişimcilerin 35 yaşın altında olması, şirketin kurulmuş veya erken aşama ürünün pazara sunulmuş olması, ilk satışın yapılmış olması ve şirketin kurucu ortaklar dışında en az bir çalışana sahip olması kriterleri aranıyor.

Programa başvuran genç girişimciler; girişimci ve ekip potansiyeli, ürün ve hizmetlerin yenilikçiliği veya farklılaşması, pazardaki fırsatlar, gelecek stratejisi ve büyüme potansiyeli kriterlerine göre değerlendirilecek.

Seçilen 12 genç girişimci öncelikle hem güncel hem de döneme göre değişen ihtiyaç alanlarına göre fonksiyonel online eğitimlere ve atölyelere katılacak. Bu eğitim ve atölyelerde; girişimci metrikleri, strateji, hukuk, satış ve pazarlama, insan kaynakları, liderlik gibi önemli konular ele alınacak.

Ocak 2021’de tamamlanacak olan programın son gününde ise genç girişimcileri yatırımcılarla buluşturacak Demo Day Etkinliği gerçekleştirilecek. Türkiye girişim ekosisteminin önemli temsilcilerinin davet edileceği Demo Day’de girişimciler, kendilerini tanıtma ve yatırım bulma yolunda önemli birer fırsat yakalayacaklar. Program sonunda başarılı olan girişimciler ayrıca Endeavor’ın ulusal ve uluslararası mentor ve girişimci ağına erişim imkanına sahip olacak.

Endeavor Türkiye Hakkında

Merkezi New York’ta olan, etkin girişimcileri destekleyen ve 33 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Türkiye’de 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeleri ve mentörlerinin desteğiyle büyüme aşamasındaki ScaleUp şirketleri tespit ederek büyümelerine ivme kazandırmaktadır. Tüm dünyadan 1700’den fazla girişimci ve 3200’den fazla mentörü ağında bulunduran Endeavor’ın, Türkiye’den seçilen 68 şirketi arasında Yemeksepeti, Insider, Gram Games ve son dönemde exit yapmış olan Peak Games, iyzico ve Foriba gibi başarılı şirketler bulunuyor.