YUSUF ZENGİN

17 Yıldır İnternet sitemizde ve "Türkiye haberci"Gazetemizde yer alan haberleri okuyuculara ulaştırmak için her ay on binlerce para harcıyoruz! Gazetemize reklam,Sitemizdeki reklam alanlarına "BANNER"verebilirsiniz.

MAPFRE Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Volkan Babür, araştırmaların Türkiye'de ortalama her üç işletmeden ikisinin sigortasının olmadığının altını çizdi. Bu farkındalıkla KOBİ’lere önemli bir hatırlatmada bulunan Babür, "Büyük bir özveriyle kurduğunuz ve zor dönemlerde de yaşatmaya çalıştığınız iş yerinizi yangından hırsızlığa, su basmasından depreme, hatta çalışanların sağlığına kadar pek çok riske karşı güvence altına alın."

Anadolu Hayat Emeklilik 7/24 Bilgi: TIKLA

 

Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu segmentde ortalama her üç işletmeden ikisinin sigortası yok. Bu farkındalıkla Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden MAPFRE Sigorta’nın Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Volkan Babür, KOBİ'lere önemli bir hatırlatmada bulunarak, olası bir olumsuz duruma karşı iş yerlerini sigorta güvencesi altına almaları gerektiğini söyledi.

Babür: Önlemimizi erken almalıyız!

İşletme sahiplerinin hasarsız geçirilen günleri göz önünde bulundurarak sigorta yaptırmayı arka plana attıklarını gözlemlediklerini söyleyen Babür, “Kendimizin veya yakınlarımızın başından kötü bir olay geçmediği sürece sigorta yaptırmayı maalesef ihmal edebiliyoruz. Ancak bu durum büyük bir özveriyle kurulan işletmelerin yangın, hırsızlık, deprem, su basması gibi aslında her an yaşanabilecek risklere karşı korunmasının önüne geçiyor. Ancak önlemleri önceden almak oldukça önemli. Bu farkındalıkla MAPFRE Sigorta olarak Süper Kobim Sigortası ile KOBİ'lerin yanlarında yer alıyoruz. Sigorta kapsamında sunduğumuz detaylı çalışmayla işletme sahiplerine tek bir ürünle eksiksiz korunma sağlıyoruz. Bu temel üründen yola çıkarak, firmalara içinde bulundukları sektörün ihtiyaçlarını gözetip özel paketler hazırlıyor ve işletmeleri MAPFRE Sigorta güvencesi altına alıyoruz” açıklamasında bulundu. MAPFRE Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Volkan Babür'ün paylaştığı bilgilere göre, Süper Kobim Sigortası’nın ana teminatlarında yangın, yıldırım, infilak, deprem, dahili su, duman, fırtına, kar ağırlığı, yer kayması, taşıt çarpması ve enkaz kaldırma masrafları bulunuyor.

Zengin ek teminatlar

Eksik sigortaya karşı koruma, alternatif iş yeri masrafları, kira kaybı, yakınlardaki kazılar sonucu yer kayması, dolu, izolasyon eksikliği, çalışanlara ve müşterilere ait eşyalar, sprinkler sızıntısı teminatı, hasar sonrası mimar, mühendis danışmanlık masrafları, elektrik hasarları, arızi inşaat işleri, alçıpan tavan çökmesi, raf ve vitrin devrilmesi, taşınmaza bağlı hukuksal koruma, yangın söndürme masrafları, hasar sonrası altyapı temizliği masrafları, kazaen kırılma ve yönetici sorumluluk teminatları da, Süper Kobim ek teminatları kapsamında güvence altına alınıyor.
Ayrıca yine aynı ürün içerisinde standart asistans hizmetlerine ilave olarak hukuki ve mali müşavirlik, marka ve patent danışmanlığı, dış ticaret, vergi işleri, insan kaynakları personel işleri, iş yeri güvenlik, e-ticaret, sosyal güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği danışma hizmetlerini de içeren geniş kapsamlı danışmanlık hizmetleri sağlanıyor.

MAPFRE Sigorta, hizmet verdiği sektöre göre farklı güvencelere ihtiyaç duyan işletmelere ise isteğe bağlı ek teminatlar kapsamında, mal sahibinin kiracıya karşı sorumluluğundan hırsızlığa, cam kırılmasından ferdi kazaya kadar pek çok seçenek sunuyor.

KOBİ’lere özel ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmeti: Şirketim 360°

MAPFRE Sigorta, Türkiye’de ilk kez uygulanan Şirketim 360° modeliyle ise; işletmelerin karşılaşabilecekleri kurumsal riskleri analiz edip çözüm önerileri getiriyor. Tamamen ücretsiz ve kişiselleştirilmiş bir hizmet olan Şirketim 360°’ın ilk aşamasında KOBİ’ler, firmalarının risklerini, ihtiyaçlarını tespit etmeye yönelik olarak MAPFRE Sigorta tarafından hazırlanan anketi dolduruyor. Cevaplar doğrultusunda MAPFRE Sigorta’nın uzman kadrosu, kişiselleştirilmiş risk haritası çıkararak işletme sahibine bu tespitlere yönelik detaylı bir mali ve sigorta raporu sunuyor. Sonraki aşama, risk haritasında tespit edilen eksikliklere göre hazırlanan teklif sunumuyla tamamlanıyor. Teklifin ardından firmanın ve sektörün detaylı analizleri, çözüm önerileriyle birlikte KOBİ’ler ile paylaşılıyor. Modeli kullanan KOBİ’lerin istikrarlı büyüme adına çok önemli bir avantaj sağlayacağı öngörülüyor.

MAPFRE Sigorta Hakkında:

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunmanın yanı sıra, yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır. MAPFRE Grup; bünyesinde 37 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 37 milyon müşteriye hizmet veriyor.