İklimlendirme sektörünün güçlü markalarından Bosch Termoteknoloji, #İyiörnekol hareketi ile aileleri tasarruf konusunda çocuklarına örnek olmaya teşvik ediyor.

Yüksek tasarruf sağlayan üstün teknolojiye sahip ürünleriyle Bosch Termoteknoloji, öncü bir harekete daha imza attı. Şirket, ülkemiz ve dünya için büyük önem taşıyan “tasarruf” konusunda tüketicilerde farkındalık yaratmak adına #İyiörnekol hareketini başlattı. Bosch Termoteknolojisosyal medya üzerinden yürüttüğü #İyiörnekol hareketi ile ailelerden çocuklarına örnek oldukları davranışları #İyiörnekol ve #TasarrufCandır etiketleriyle paylaşarak tasarruf bilinci yaratmayı hedefliyor.

Bosch Termoteknoloji #İyiörnekol hareketi ile çocukların küçük yaşlarda edindiği öğrenme davranışlarında ailelerini örnek aldıklarını vurguluyor. Ekim ayında başlatılan proje, ailelerin özellikle doğal gaz, elektrik, su ve diğer doğal kaynakların kullanımı konusunda çocuklarına nasıl örnek olduklarını düşünmelerini sağlıyor. Ailelerden gelen içerikler Bosch Termoteknoloji’nin resmi instagram hesabı üzerinden hikâye olarak paylaşılıyor. Kendi kullanıcıları başta olmak üzere tüm kullanıcı ailelere ulaşmayı hedefleyen Bosch Termoteknoloji, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü öncesinde başlattığı bu hareket ile odağında tasarruf kavramının yer aldığını gösteriyor.

Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş konu hakkındaki görüşlerini"Tasarrufun önemine daha da fazla odaklanmamız gereken bu dönemde, çocuklarımıza iyi örnek olmak için hep birlikte harekete geçiyoruz. Bosch Termoteknoloji olarak uzun ömürlü ve tasarruf sağlayan ürünlerimizin yanında, tüketicilerde "tasarruf" bilincinin oluşması markamızın taşıdığı sorumluluk alanlarından birini oluşturuyor. Bu bilincin küçük yaşlarda, çocuklukta başladığının farkındayız. Bu sebeple ailelerimize seslenerek onların gündelik hayatlarından çocuklarına örnek oldukları içerikleri bizlerle paylaşmasını istiyoruz." sözleriyle aktardı.