KFC Türkiye, hayata geçirdiği projeler ve kurduğu işbirlikleri ile çalışma ortamında fırsat eşitliği yaratmak, iş hayatında kadına yer açmak ve üst düzeyde kadın liderlerin sayısını arttırmak amacıyla hızlı servis restoran kategorisinde bir ilke imza atarak LEAD Network Türkiye’ye kurumsal üye oldu.

KFC Türkiye, merkezi Hollanda’da olmak üzere 44 ülkede faaliyet gösteren, küresel olarak 8 bin üyesi bulunan, kar amacı gütmeyen ve sadece Perakende ve Tüketici Malları sektörüne odaklanmasıyla alanında tek sivil toplum kuruluşu olan LEAD Network Türkiye’ye kurumsal üye oldu. KFC Türkiye, içinde bulunduğu hızlı servis restoran kategorisinde LEAD Network üyesi olan ilk marka oldu.

Fırsat eşitliği, çeşitlilik, kapsayıcılık ve güçlü liderlerin yetiştirilmesi gibi konulara en az iş öncelikleri kadar sahip çıktıklarını belirten KFC Türkiye Genel Müdürü Feliks Boynuinceoğlu; “KFC Türkiye olarak, yaptığımız projeler ve kurduğumuz işbirlikleri ile çalışma ortamında fırsat eşitliği yaratmanın, iş hayatında kadına yer açmanın ve üst düzeyde kadın liderlerin sayısını arttırmanın kurumsal sorumluluk alacağımız önemli bir alan olduğuna inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz hızlı gıda tüketim sektöründe LEAD Network’e üye olan tek markayız. Bununla gurur duyarken sektördeki diğer paydaşlarımıza yol gösterici olmasını umuyoruz” dedi.

Feliks Boynuinceoğlu; “Üst yönetimimizde kadın ve erkek oranlarımız eşit”

Boynuinceoğlu; “KFC Türkiye olarak kadınların çalışma hayatına katılmasını arttırmak ve sürekliliğini korumak üzere sorumluluk alıyoruz. Bu sorumlulukla önemli bir işbirliğine adım atıyoruz. Üst yönetimimizde kadın ve erkek oranlarımız eşit ve bununla gurur duyuyoruz.” dedi.

KFC Türkiye Genel Müdürü Feliks Boynuinceoğlu; “LEAD Network Türkiye ile projelerimizi destekleyeceğiz”

Bu işbirliği kapsamında birçok önemli projeyi de hayata geçireceklerini belirten Boynuinceoğlu; “LEAD Network ile başladığımız bu işbirliği sayesinde şirketimiz çalışanları arasından belirleyeceğimiz yöneticilik kariyerinde 10 yılı tamamlamış kadın ve erkekleri gönüllü oldukları durumda derneğe temsilci üyelerimiz olarak bildireceğiz. Bu sayede derneğin düzenlediği webinar, eğitim, liderlik gelişim ve mentörlük programları, sektörün rol modelleri ile bir araya gelme, sektörel tecrübe ve deneyim paylaşımları için CEO’larla buluşma gibi geliştirici etkinliklere dahil olabilecekler” dedi.