Lüleburgaz Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Lüleburgaz’daki bir yerel gazetenin kendilerine ambargo uygulandığına yönelik asılsız iddialarına yönelik basın açıklaması yayınlandı. Yapılan basın açıklamasında, “Lüleburgaz Belediyesi kimseyi ötekileştirmeden, adil, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışıyla Lüleburgaz halkına hizmet etmektedir” denildi. Öte yandan söz konusu gazetenin, belediyenin resmi ilan ücreti ödemelerini yapmadığına ilişkin iddiasının da gerçeği yansıtmadığı, gazeteye son bir yılda 135 bin 724,49 TL’lik fatura kesildiği, bu tutarın 124 bin 354,07 TL’lik kısmının ödendiği belirtildi.

Lüleburgaz Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, kentteki yerel bir gazetenin kendilerine belediye ve belediye başkanı Murat Gerenli tarafından ambargo uygulandığı, resmi ilan ücretlerini ödemeyerek hesap sorma yoluna gittiği gibi asılsız ve mesnetsiz iddialara yönelik basın açıklaması yayınladı. Gazetenin iddialarının hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı belirtilirken söz konusu asılsız iddialara da itibar edilmemesi istendi.

GERÇEĞİ YANSITMAYAN İDDİALAR

Lüleburgaz Belediyesi’nin herkese adil, şeffaf ve eşit yaklaşıldığı belirtilirken, ambargo uygulandığını iddia eden söz konusu yerel gazeteye 1 Ocak 2020 ile 30 Kasım 2020 tarihleri arasında 135 bin 724,49 TL’lik fatura kesildiği, bu faturanın 124 bin 354,07 TL’lik kısmının ödendiği belirtildi. Lüleburgaz Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan basın açıklamasının tamamı şöyle;

“Lüleburgaz’da bir yerel gazetenin 30.11.2020 tarihli baskısında “Gerenli’den Gazetemize Ambargo” başlıklı yazıda yer alan Lüleburgaz Belediyesi ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Murat Gerenli hakkında mesnetsiz ve asılsız iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Lüleburgaz Belediyesi kimseyi ötekileştirmeden, adil, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışıyla Lüleburgaz halkına hizmet etmeye devam etmektedir. Söz konusu gazete tarafından kurumumuza 01.01.2020-30.11.2020 tarihleri arasında toplamda 135.724,49 TL tutarında fatura kesilmiş olup bu tutarın 124.354,07 TL’lik kısmı yükleniciye ödenmiştir. Lüleburgaz’da yerel yayın yapan diğer bir gazete tarafından da aynı tarihlerde kurumumuza toplamda 120.286,68 TL tutarında fatura kesilmiş olup bu tutarın 114.619,49 TL’lik kısmı yükleniciye ödenmiştir. Ödemelerimiz yasal süreler içinde belirli bir ödeme planı doğrultusunda titizlikle gerçekleştirilmektedir. Bu tür mesnetsiz ve asılsız iddialara vatandaşlarımızın itibar etmemesini rica ederiz.”