Pandemi 2020 yılında dünyadan her sektörde marka ve kurumları olumsuz etkilerken, e-ticaret ve teknoloji alt yapısı güçlü firmalar için yükselişi getirdi. E-ticaret alanında 15 yıllık deneyimi ve yatırımları ile SİNOZ, 2020 yılının parlayan yerli markası oldu. 2021 yılı ile ilgili de hedef büyüten SİNOZ CEO’su Yasin ÇÖREKCİ, yeni ürünler ve hızla devam eden alt yapı çalışmaları ile 200 Milyon TL ciro beklediklerini ifade etti.

Küresel salgın, şirketlerin yatırımlarından planlamalarına kadar pek çok konuda belirleyici olması markaların hedeflerine ulaşmasında zor süreçler yaşanmasına sebep oldu. SİNOZ, 2020 yılını 3 kat büyüme ile kapattı. 2020 yılını 100 Milyon TL ciro ile kapatırken de 2021 hedefini 200 Milyon TL olarak açıkladı.

Kârın çoğunu Ar-Ge, yeni ürün, dijital alt yapı ve lojistik çalışmalarına ayırdıklarını belirten SİNOZ CEO’su Yasin ÇÖREKCİ, “2020, deyim yerindeyse tüm planların hedef değiştirdiği bir yıl oldu. Bizler pandemi döneminde 15 yıllık e-ticaret markası olmamızın ve dijital çağa çoktan adapte olmuş bir alt yapıya sahip olmanın artılarını bu yıl yaşadık. Bu yıl bizim için daha iyi versiyon için çalışma ve yeni yatırımlar yaparak ufkumuzu ve markamızın müşteri memnuniyetini artırma yılı oldu. Özellikle kendi lojistik alt yapımızı kurarak bugün Türkiye’de 50 ilden fazlasına ulaşmaktayız. 2021 hedefimiz 81 ilde cep depolarımız aracılığıyla aynı gün teslimatı bizzat kendi lojistik ekibimiz ile sağlamak. Yine 2020 yılını kapatırken pek çok efektif ürünü de portföyümüze ekledik. Yeni ürünlerimiz ile global arenada yerimizi daha da sağlamlaştırıyoruz. Markamız için en önemli amacımız kadınların güzelliğine değer katmak ve bu anlamda köklü markalara rakip olduk. Gerçek altın parçacıkları kullanarak yüz bakım serumunu Türkiye’de ilk çıkaran yerli markayız. Büyük beğeni topladığı için 2021’de de altın içerikli ürünlerimize devam edeceğiz. Sinoz Kozmetik olarak, yabancı markalar daha kalitelidir algısını tamamen yıktık. Ek olarak, yeni ürün Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden 2021 yılında da devam ediyoruz. Özellikle gelen talepleri değerlendirip ürünlerimizi genişletmek ve yüksek kalitede profesyonel ürünlerimiz ile eşsiz hizmet sunarak müşterilerimizin memnuniyetini her geçen gün arttırmak en büyük amacımız” dedi.

“2021 yılında dijital çağ ile birlikte yükselmeye devam edeceğiz!”

2021 yılına başarılı bir giriş yapan Yasin Çörekci, “2021 yılında dijital çağ ile birlikte yükselmeye devam edeceğiz. Bizim için öncelik geleceği bugünden tasarlamak” dedi.

SİNOZ CEO’su Yasin Çörekci 2021 yılında Platin Dergisi tarafından Ipsos ile yürütülen araştırma sonuçlarına göre bu yıl üçüncü kez belirlenen Türkiye’nin 'Global 100’ işletmesi arasında yer aldı. Yasin Çörekci; dijitalleşme süreçlerini iş modellerine dâhil ederek, bu alanda yatırım yaparak ve dijitalleşmenin de ötesine geçerek 15 yıllık e-ticaret serüveninin etkisiyle başarılarını arttırdı. Yasin Çörekçi, dijital yolculuğa çoktan çıkmış ve sektöründe örnek uygulamalara imza atan isimler arasında yerini aldı. E-ticaret çalışmalarını lojistik alt yapı yatırımları ile destekledi. Ayrıca, dijital marka yaratma hikayesi ve 2020 yılındaki alt yapı ve lojistik yatırımları ile hem iç piyasada hem de global arenada dikkatleri üzerine çeken Yasin ÇÖREKCİ, lokomotif markası SİNOZ ile pek çok yatırım tekliflerinin de hedefi oldu. Özellikle pandemi dönemi çalışmaları ile güçlü duruşunu kanıtlayan SİNOZ, yatırım teklifleri alıyor. Süreçle ve aldıkları ödüllerle ilgili CEO Çörekci, “SİNOZ, grup şirketimizin lokomotif ve bizi dijital dünya ile tanıştıran değerli bir markası. Aldığı ödüller 15 yıllık deneyimin ve girişimci ruhumuzun birer kanıtı. Aldığımız ödüller ve takdirler doğru bir yolda hedefimize ilerlediğimizi gösteriyor. Gayemiz her evde bir SİNOZ olması ve sadece yerli arenada değil küresel kozmetik dünyasında da bir Türk markası olarak kalıcı bir yer edinmek…” dedi.