Merka Anadolu Sağlık Sigortası ücretsiz 7/24 Bilgi:TIKLA

Orkid, kişisel hijyenin önemine dikkat çekmek amacıyla Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Ü. Esra Özbaşlı ile bir bilgilendirme çalışmasına imza atıyor.

P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid, 16 Ocak Hijyen Günü vesilesiyle Dr. Öğr. Ü. Esra Özbaşlı ile bir bilgilendirme kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında çeşitli platformlarda kadınları bilgilendiren ve bu alanda marka ile birlikte farkındalık çalışmalarına devam edeceğini ileten Dr. Öğr. Ü. Özbaşlı, kadınların kişisel hijyenlerini korumak için dikkat etmesi gereken noktaları aktarıyor.

Pandeminin birçok insanın günlük rutinini değiştirirken aynı zamanda insanların beslenme şekillerinde, egzersiz sıklıklarında ve kişisel hijyen alışkanlıklarında da değişkenliklere neden olduğunu belirten Dr. Öğr. Ü. Özbaşlı, her koşulda genital temizliğin temel bir sağlık yatırımı olduğunu belirtiyor. Dr. Öğr. Ü. Esra Özbaşlı’nın kadınlar için bazı kişisel hijyen tavsiyeleri şöyle:

Tuvalet sonrası genital bölgenin doğru temizlenmesi ve ellerin öncesinde ve sonrasında doğru şekilde yıkanması.
Vajinal sık yıkama ve vajinal duştan kesinlikle sakınılması.
Sabun ve duş jeli gibi ürünlerin genital temizlikte kullanılmaması.
Pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi.
Nemli hissettiren pedlerin kullanılmaması.
Adet döneminde gerektiğince sık sık pedlerin değiştirilmesi.
Gece kullanımında yüksek emilim gücü olan pedlerin tercih edilmesi
Herhangi bir sorunda mutlaka geciktirmeden hekime başvurulması.

Orkid Hakkında

Orkid, Türkiye’de tüketiciye sunulan ilk hijyenik ped markası olarak, bu sektörün doğmasını ve markalaşmasını sağlamıştır. Ayrıca, 41 yıldır sektörde “liderlik” yapan marka olmuş; teknoloji, kalite ve iletişim alanında yenilikçi ve tüketici ihtiyacı odaklı yaklaşımıyla sektör normlarını belirlemiş ve düzenlediği sosyal sorumluluk kampanyalarıyla da sektörün büyümesinde rol oynamıştır. Sosyal sorumluluklarının bilincinde olan bir marka olarak, hayatın her noktasında gençlere ulaşmaya, onların sağlık ve eğitimi için projeler geliştirmeye büyük önem vermektedir.