NVIDIA, 3 boyutlu modelleme ve oyun grafikleri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Navras Akademi ile yürüttüğü NVIDIA Studio Workshop eğitim serisine devam ediyor. Serinin üçüncüsü 28 Nisan Çarşamba günü 19.30’da NVIDIA GeForce Twitch kanalında gerçekleşecek.

NVIDIA, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatçılara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en iyi performansı ve güvenirliği sağlayan NVIDIA Studio platformunu kullanarak Navras Akademi ile workshop serisi düzenliyor. NVIDIA Studio Workshop Serisi’nde 3 boyutlu modelleme ve oyun grafikleri konusunda bilgiler verilerek bilgisayar oyunu oluşturmanın temel adımları konusunda ücretsiz eğitimler veriliyor. Eğitimlere 3 boyutlu modelleme ve oyun grafikleri uygulamasıyla ilgilenen herkes katılım sağlayabiliyor. NVIDIA Studio Workshop Seri’sinin ilk iki bölümünde 3B karakter modelleme, karakter yaratma ve animasyonu üzerine eğitim verilirken yeni yayında motion capture (hareket yakalama) tekniği anlatılacak.

Sanatçıları ve endüstri profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu; 3D, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık gibi yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın sektör lideri GPU'ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor.

Toplamda dört bölümden oluşacak NVIDIA Studio Workshop serisinin üçüncü yayını 28 Nisan Çarşamba günü saat 19.30’da @NVIDIAGeForceTR Twitch hesabında gerçekleştirilecek. Eğitimlerin birinci ve ikincisine NVIDIA GeForce Türkiye Youtube kanalından erişilebiliyor.

NVIDIA Hakkında

NVIDIA, 1999 yılında icat ettiği GPU ile PC oyun pazarının büyümesini sağladı. Modern bilgisayar grafiklerini baştan yaratan bu gelişme paralel bilgi işlemde de devrim yaptı. Yakın geçmişte ise GPU derin öğrenme ile bilgi işlemin yeni çağı olan modern yapay zekanın önü açıldı. GPU’lar artık çevresini algılayıp anlayabilen bilgisayarların, robotların ve otonom araçların beyni görevini görüyor. Daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Navras Akademi Hakkında

Katılımcılarına meslek edindirmeyi ilke eden Navras Akademi, sadece bir program öğrenme kursu değil mesleki deneyimi en iyi şekilde katılımcılarına aktarma platformudur. Navras Akademi'de bireyler, uzmanlaşmak istedikleri her branş için, teoriyi pratikle birleştiren üst düzey eğitimler alarak, sektördeki ilk adımlarını kendilerinden emin bir şekilde atmaktadırlar. Navras Akademi'de görev alan eğitmenler; sinema, reklam, production, post production ve animasyon sektörlerinde ilklere imza atmış profesyonellerden oluşmaktadır.