#FlyAway #MeetW2Fly #airbus #A350

İspanyol otel şirketi Iberostar tarafından kısa süre önce kurulan yeni uzun mesafeli destinasyonlara yolcu taşıyan havayolu World2fly, ABD’li uçak leasing şirketi Air Lease Corporation’dan kiralanan iki A350-900 uçağından ilkini teslim alarak dünyanın en verimli geniş gövdeli uçağının en son operatörü oldu.

Balear Adası Mayorka merkezli havayolu, iki adet kiralık A350-900 uçağını Madrid’den Punta Cana (Dominik Cumhuriyeti), Cancun (Meksika) ve La Habana (Küba) gibi uzun mesafeli tatil destinasyonlarında işletecek.

World2fly’ın A350-900 uçakları, 432 koltuklu modern ve son derece konforlu tek sınıf kabin düzenine sahip. Yolcular, uçakta daha fazla kişisel alan, geniş koltuk ve kabin içi ferahlığın keyfini çıkarırken yeni nesil uçak içi eğlence sistemi ve bağlantı özelliklerinden de yararlanacak. A350 uçağının kabini, tüm çift koridorlu uçaklar arasında en sessiz olma özelliğini taşırken yolculara ve mürettebata en iyi uçuş deneyimini de sunuyor.

A350 XWB, karbon fiber gövde ve kanatların yanı sıra yeni yakıt tasarruflu Rolls-Royce Trent XWB motorları ile güçlendirilen en son aerodinamik tasarım özelliklerine sahiptir. Tüm bu son teknolojileri içinde barındıran A350, önceki nesil çift koridorlu uçaklara göre yakıt tüketiminde ve CO2 emisyonlarında %25’lik bir azalma sağlayarak World2fly’a rakipsiz operasyonel verimlilik ve sürdürülebilirlik sunuyor.

2021 yılının Mayıs ayı sonuna kadar A350 Ailesi, 49 müşteriden 915 sipariş aldı.