Büyük Zafer 99. yılında... Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük nutkunda "Her safhasıyla düşünülmüş, ihzar, idare ve zaferle intaç edilmiş olan bu harekât, Türk ordusunun, Türk zabitan ve kumanda heyetinin, yüksek kudret ve kahramanlığını tarihte bir daha tespit eden muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal fikrinin ölümsüz abidesidir." sözleriyle tanımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.

BÜYÜK ZAFER'E GİDEN YOL!

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti.

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri Ankara'da başlayacak. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devlet erkanıyla birlikte Anıtkabir'e çıkacak. Mozeleye çelenk bırakacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Anıtkabir özel defterini imzalayacak. Törenler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde de devam edecek. Erdoğan "Başkomutan" sıfatıyla tebrikleri kabul edecek.

İstanbul ve Ankara'daki geçit törenleri nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.