Bir buçuk yıl önce Küçükçekmece'de kurulan Bi İnsan Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği çalışmalarını hızla sürdürüyor. Maddi durumu yetersiz ve yetim çocukları için harekete geçen Bi İnsan Derneği, 15-17 Ağustos tarihleri arasında Ataköy Hastanesi'nde 27 çocuğu sünnet ettirmişti. Sünnetleri yapılan çocuklar için Sünnet Şöleni Mevlid etkinliği de dernek binasının önünde yapıldı. Yoğun katılımın olduğu programda pilav ve ayran ikramı yapılırken, yemekler yenildikten sonra kuran okundu.

BİRLİK OLALIM

Dernek daha öncede ''Birlik olalım'' diyerek sel fekaletinin yaşandığı Sinop ve Kastamo'nuya destek olmuş, bölgeye vatandaşların ihtiyacı olan gıda, kıyafet, ilaç gibi şeylerin gönderilmesini sağlamıştı. Bununla da kalmayan derneğin son bir yıldır yaptığı faaliyetler adından oldukça söz ettirdi. Kurban bayramında 1400 aileye 5'er kilo et dağıtan dernek,  Ramazan'da ise 2470 koli dağıttı.

ÖĞRENCİLERE DESTEK

Dernek aynı zamanda okulların açılmasına günler kala, yeni eğitim öğretim hayatına atılacak olan öğrencilere de Okul Çantalarını hediye ediyor.

''BİRLİKTE BÜYÜYORUZ''

Bi İnsan Derneği Kurucu Başkanı Naser Serbest kendileri hakkında, ''Her konuda elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Aldığımız bağışları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuyor, onların sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. Yanımızda olup bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha da büyüyor, gelişiyoruz. Böylece ihtiyaç duyulan daha çok yere, daha hızlı şekilde ulaşabileceğiz.'' dedi.

CENK TÜRKEZER