Rumeli türkülerinin efsane sesi Arif Şentürk bugün son yolculuğuna uğurlandı. Zeytinburnu Seyit Nizam Camisi’ndeki son buluşmada sevenleri Arif Aga’nın ardından göz yaşları döktü.

Arif Şentürk Türk bayrağı ile son yolculuğuna uğurlandı. Rumeli türkülerinin efsane sesi Arif Şentürk, vefatının ardından bugün ailesi ve sevenleri tarafından göz yaşları içinde ebediyete uğurlandı.

 Yoğun bakımda tedavisi sürerken dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden Arif Şentürk için bugün Zeytinburnu Seyitnizam Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

81 yaşında hayatını kaybeden Arif Şentürk, ikindi vakti kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlanırken sevenleri göz yaşları içindeydi.

Rumeli türkülerinin ustası Arif Şentürk, geçtiğimiz günlerde sağlık durumunun ağırlaşması üzerine hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Dün sosyal medyadaki paylaşımlardan sanatçının nispeten iyi olduğuna dair videolar paylaşılmıştı. Ancak akşam saatlerinde o üzücü haber geldi. Arif Şentürk’ün kalbi durdu ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşadığı yerden son yolculuğuna uğurlandı

Arif Şentürk, Zeytinburnu’nda hayatını sürdürüyordu. Şöhretine rağmen yıllar önce Yugoslavya’dan göç ederek geldiği Zeytinburnu’nu terk etmemişti. Orada berberlik yaparak geçimini sağlarken müzik dünyasında şöhreti yakalayan Arif Şentürk, ne yaşadığı Zeytinburnu’nu ne de çok sevdiği Trakya, Rumeli ve Balkan insanlarını terk etmemişti. Sık sık düğünlerde, eğlencelerde kendine has yorumu ve sesiyle Rumeli türküleriyle kitleleri coşturmuştu.

Tabutunda Türk bayrağı ve Yıldızspor forması

Cenazede oğulları Ercan ve Uğur Şentürk ile kızı İnci Kilimci taziyeleri kabul etti. Törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra sanatçı dostları da katıldı. Arif Şentürk’ün tabutunun üzerine Türk bayrağı ve Zeytinburnu Amatör Spor Kulübü Yıldızspor’un forması konuldu.

Oğlu Ercan Şentürk, Arif Şentürk’ün ardından “Bizim çınarımız gitti. Herkesten Allah razı olsun, kimse yalnız bırakmadı. Ne mutlu bize. Yapacak bir şey yok, son dakikaya kadar yanındaydık. By-pass oldu, pil takıldı. Yaş itibariyle kaldıramıyor bünye” dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Arif Şentürk Yedikule Mezarlığına defnedildi.

CENK TÜRKEZER