Türkiye Kızılay Derneği Küçükçekmece Şubesinin olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına Hüseyin İpek getirildi.

Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi Olağan Genel Kurulu Türk Kızılay Küçükçekmece binasında gerçekleşti.

Toplantıda ilk konuşmayı yapıp görevi yeni başkan İpek’e devreden eski başkan Rafet Orhan, “Kızılay’da olduğum sürece yapılan hizmetlerden büyük onur duydum. Böyle bir kurumda çalıştığım için ekibime, basın mensuplarına, bağış yapan herkese yönetim kuruluma teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimde Hüseyin İpek tek aday oldu. Yapılan oylama sonucunda Hüseyin İpek başkan seçildi.

Kızılay Küçükçekmece Şubesi’nin yeni Başkanı  Hüseyin İpek’in yaptığı konuşmasında, bu zamana kadar yaptığı hizmetlerden dolayı eski Rafet Orhan’a ve ekibine teşekkür etti. Başkan İpek, “Kızılay’da çalışmak gönüllülük gerektiriyor. Bu süreç başladığından bu yana gönül rızasını alarak başkanlığa geldim. Başlayacağım bu yeni görevde, kan bağışının önemine değinmek ve verdiğimiz bir ünite kanın kaç can kurtaracağını bilerek ve farkında olarak bu hizmeti yapmak vazifemiz olacaktır. Aldığımız bayrağı bir adım daha ileriye götürmek için çalışacağız” diye konuştu.

Cenk TÜRKEZER