#7 gün 24 saat sigorta hizmeti Merka Anadolu sigorta

Pandemi nedeniyle maskelerin hayatımıza girmesi kadınların kaş ve göz makyajına yoğunlaşmasına yol açtı. Kalıcı Makyaj Uzmanı Meltem Seren, maskeden dolayı yüzün alt kısmının kapanmasının dikkatleri kaş ve gözlere yönelttiğini, bu nedenle de kaş tasarımı, eyeliner, kirpik lifting ve ipek kirpik gibi uygulamalara ilginin arttığını söyledi.

Her türlü şartta güzel görünmek isteyen kadınlar, pandemi döneminde de bakımından ve makyajından geri kalmıyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen maskeleri adeta birer aksesuar gibi kullanmaya başlayan kadınlar, kaş ve gözlerinin güzelliği için de kalıcı makyaj uygulamalarına yöneldi.

Kalıcı Makyaj Uzmanı Meltem Seren, yüzde en fazla dikkat çeken ve yüze ifade veren kaş ve gözlerin maskelerle birlikte daha da ön plana çıktığını ve bunlara yönelik kalıcı makyaj uygulamalarına yoğun ilgi olduğunu söyledi. Pandemide çocukların ve eşlerin daha çok evde olması nedeniyle makyaja fazla zaman ayıramayan kadınların çözümü kalıcı makyajda bulduğunu belirten Meltem Seren, bu nedenle kadınların bir kez kalıcı makyaj yaptırarak, günlük makyajla uğraşmadan uzun süreli güzel görünmek istediklerini dile getirdi.

Meltem Seren kalıcı makyaj uygulamaları konusunda şu bilgileri verdi:

Kaşlar Yeniden Çiziliyor

Kaşlarını beğenmeyen, kalın, ince veya seyrek bulan kadınlar kalıcı makyajla kaşını yeniden şekillendirmek istiyorlar. Bazı insanların kaşları düşük oluyor. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade veriyor. Bazen de seyrekleşiyor veya dökülüyor. Kaşlara kalıcı makyaj uygulanması sorunları büyük ölçüde gideriyor. Önce gelen kişinin fotoğraflarını çekip yüz anatomisi çalışıyoruz. Sonra 1,5-2 saatlik bir uygulama ile kaşı yeniden şekillendiriyoruz. Kaş tellerini birer birer çalışıyoruz. Bu ince teknik sayesinde özellikle seyrek kaşların arasına yapılan kalıcı makyajlar, son derece doğal bir görünüm sağlıyor.

Karaktere ve Yaşam Tarzına Göre Kaş

Kaş şekli; kişinin yüzü, kemik yapısı, giyim tarzı, konuşması, mimikleri ve karakteri ile bütünlük arzediyor. Bu nedenle çizim yaparken, kaş şekillendirirken hep bunları bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Seçilen kaş şeklinin, yüz hatlarından giyim tarzınıza, el hareketlerinden mimiklerine ve ses tonuna kadar kişiyi yansıtması gerekiyor.

Mesela çok etnik giyinen, doğal ve sade birisine kavisli ve ince bir kaş çizmiyorum. Kavisli ve ince kaş daha kadınsı tarzda birini tanımlar. Daha etnik, doğal birini ise kalın ve az kavisli bir kaş iyi gösterir. Çok spor, salaş, gösterişten uzak kişilere, doğal hatlarının dışında şekil önermem. Daha vamp, sert, iddialı bir karaktere ise düz kalın kaşları yakıştırıyorum. Kaş şeklinin kişiyi tamamlaması gerekir.

Kaş şekli kişiyi görüntü olarak değiştirdiği gibi, o görüntü altındaki bir karaktere sokuyor. Kavisli kaşla kadınsı görünürken, düz ve kalın kaşla sert bir ifadeye sahip oluyorsunuz. Düz ince bir kaşla masum bir görüntünüz varken, kavisli kalın bir kaş ile anında daha kadınsı oluyorsunuz. Bu nedenle kaş tasarımının kişinin oluşturmak istediği imajıyla örtüşmesi de çok önemli.
Kaş tasarımının işin uzmanı tarafından yapılmasına dikkat edilmeli. Çünkü yanlış çizilen bir kaş sizi kötü gösterebilir ve düzeltilmesi de oldukça zor olur.

Gözlerde Eye-liner Güzelliği