#7 gün 24 saat sigorta hizmeti Merka Anadolu sigorta

Covid-19'a yakalanan kaptan pilot Mehmet Çimen, yaşam mücadelesi veriyor. Türkiye Havayolu Pilotlar Vakfı (PİLVAK), Çimen için destek çağrısında bulundu.

Uzun yıllar SKY Airlines ve Atlasglobal bünyesinde görev yapan Çimen, 2020 yılından Onur Air'e transfer olmuştu. Onur Air'ın pandemi sonrası uçuşlarını durdurması nedeniyle zor günler geçiren Çimen Kaptan, Corendon Havayolları'nda işe başlama sürecindeyken Covid-19'a yakalandı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Acıbadem Hastanesi'nde yaşam mücadelesi veren iki çocuk babası Çimen'in durumunun gitgide ağırlaştığı ve entübe edilerek tedavisine devam edildiği öğrenildi.

SGK ile anlaşması bulunmayan hastane tarafından aileye ağır bir fatura çıkarıldığı idddia edilirken, TALPA ve PİLVAK'a üye olmayan kaptan pilot Çimen için PİLVAK destek çağrısında bulundu.

TALPA'nın da durum ile bizzat ilgilendiği ve aileye gereken tüm maddi manevi desteğin sağlandığı öğrenildi.

Çimen'in hastane masraflarının 1 milyon TL'nin üzerinde olduğu ve ailesinin yaşanan süreç nedeniyle zor günler geçirdiği belirtildi.

PİLVAK tarafından üyelere şu duyuru yapıldı:

"Değerli üyemiz, Covid-19 sebebi ile yoğun bakımda tedavi gören meslektaşımız Kpt. Plt. Mehmet Çimen(Onur Air) için daha önce yapılmış olan duyurulara istinaden toplanan yardım tutarı, gereken tedavi ücretinin %25'ini karşılamış olup, kaptanımızın tedavisinin devam edebilmesi için maddi desteğe ihtiyacı devam etmektedir.

Bu duyuru kaptanımız vakıf üyesi olmadığı için yapılmıştır.
Destekte bulunmak isteyen üyelerimiz için IBAN bilgisi aşağıdaki gibidir.

Ece ÇİMEN - İrtibat No: 533 708 14 20
TR40 0006 4000 0016 2620 2215 35
İş Bankası Fener - Antalya

Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı "