Turkcell, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında yeni bir proje hayata geçirdi. BM’nin Sürdürülebilirlik Kalkınma Amaçları’ndan hareketle, Sürdürülebilirlik konusunda toplumsal farkındalığı artırmak için hayata geçirilen ‘Daha İyi Bir Dünya’ podcast projesi kapsamında, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarıyla alanında lider isimler deneyimlerini paylaştı.10 bölümlük podcast serisi, dijital müzik platformu fizy ve Dergilik’te yayınlandı.

Sürdürülebilirlik konusunda toplumsal farkındalığı artırmak, Türkiye’de ve dünyada faaliyetleri anlatmak için hayata geçirilen 10 bölümlük ‘Daha İyi Bir Dünya’ projesi kapsamında, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarıyla alanında lider 10 isim tecrübe ve deneyimlerini paylaştı.

Podcast serisi kapsamında Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Genel Müdür Murat Erkan ve Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar da Turkcell’in Sürdürülebilirlik konusunda toplumsal, çevresel ve yönetişimsel etkilerine ve faaliyetlerine değindi.

‘DAHA İYİ BİR DÜNYA’YA DESTEK VERDİLER

Sürdürülebilirlik alanında Türkiye’nin önde gelen liderleri de ‘Daha İyi Bir Dünya’ podcast projesinde yer aldı. Her bölümde bir konuğun yer aldığı seride TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı Filiz Karaosmanoğlu, International Labor Organization Türkiye Direktörü Numan Özcan, UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, GETEM Direktörü Engin Yılmaz, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Başkanı Hande Yaşargil ve Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği Başkanı Kerem Alkin görüşlerini ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı.

Turkcell’in dijital müzik platformu fizy ve dijital yayıncılık platformu Dergilik’te yayınlanan podcast serisinin moderatörlüğünü ise gazeteci Didem Eryar Ünlü ve haber spikeri Murat Güloğlu üstlendi.