Yine şikayet, yine Armoni Park AVM


Dumansız hava sahası projesini sonuna kadar destekleyenlerden birisiyim. Gönlümde yatan, hiçbir yerde tütün mamullerinin içilmemesi, hatta bunları kullanan insanlara Avrupa'da olduğu gibi ikinci sınıf insan muamelesi yapılmasıdır.
İnsanların göz göre göre, ceplerindeki son kuruşa kadar bu zararlı alışkanlığa kapılmaları gerçekten acı verici bir durum.
2009 yılı başıyla alışveriş merkezlerinde dumansız hava sahası projesiyle tütün mamullerinin içilmesi yasaklandı. Bütün büyük ve kaliteli alışveriş merkezlerinde bu yasa uygulamaya geçti. İnsanlar çocuklarıyla rahat rahat yemeklerini yiyip, çaylarını kahvelerini içebilir konuma geldiler. Yalnız basit ve kalitesiz alışveriş merkezleri bu konudaki tutumlarını hala ortaya koymuş değiller. Hala restoranlarında sigara içilebiliniyor ve hala çocuklarımız bu AVM'lerin restoranlarında sigara dumanını solumak durumunda kalıyor.
Ben bundan birkaç ay öncesinde hem kendi şikayetimi hem de bir okurumun bana ilettiği şikayetini dile getirmiştim.
Geçtiğimiz günlerde tekrar gidip gözlemlediğim İstanbul Sefaköy'deki Armoni Park AVM'de hiçbir değişiklik yoktu.
‘İnsanlar hala fabrika bacası gibi tütüyordu.'
Şikayet gibi bir şansınız yok sebebiyse suçlu muamelesi görmeniz. Çalışanların birçoğu kaba ve görgüsüz davranıyor şikayetçi olan müşterilerine.
Şimdi böyle diyerek bütün çalışanları zan altında bırakmak istemiyorum.
Yazımın devamında vereceğim isimlerle ak ve kara birbirinden ayrılacak.
Polis memuru bir okuyucum beni aradı ve başına gelen bir olayı anlattı.
Anlattıklarına pek şaşırmadım, çünkü yine Sefaköy Armoni Park AVM ve yine kaba saba konuşan çalışanlardan bahsetti.
Dilekçeyle şikayette bulunan Murat Bey'in şikayetinden kısaca bahsedeyim.
"28/12/08 tarihinde Sefaköy Armoni Park'ta bulunan CarrefourSA'ya alış veriş yapmak için gittim. Şarküteri reyonunda sosis fiyatının 3,99 olduğunu gördüm ve almaya karar verdim. Daha sonradan isminin Mustafa Karayılan olduğunu öğrendiğim şarküteri elemanı tartıya koyduğu poşetin üzerine eliyle 4,99 yazdı.
İtiraz ettiğim de ise gayet laubali bir şekilde vitrinde 3,99 yazan etiketi kaldırdı ve ‘İsterseniz bu fiyattan alırsınız' dedi.
Konu fiyatın 3.99'dan 4.99'a çıkarılması değil dikkatinizi çekmek istiyorum. İnsanları küçük ya da büyük paralarla enayi yerine koyma çabaları ve müşteriye karşı takınılan tavırdır.
Mağdur olan okuyucumu bu elemanı işten çıkarırsak vebali senin boynuna diye duygu sömürüsü ile caydırmaya çalışan şef Kerim Bey ve şarküteri elemanı Mustafa Bey'den CarrefourSA üst düzey yetkililerinin haberi var mıdır bilemiyorum ama bu yazıdan sonra haberleri olacağına eminim.
Armoni Park AVM için gelen ne ilk ne de son şikayet bu, aslında bunun gibi onlarca şikayet var elimde. Hepsini yayınlamam mümkün değil. CarrefourSA ve Armoni Park AVM yetkililerine sesleniyorum. Bunlar küçük şeyler ama unutmayın ki atalarımızın bir lafı vardır.
‘Sinek küçük ama mide bulandırır.' Sizin bu sorumsuzluklarınız, insana değer vermemeniz benim midemi bulandırıyor. Bunu her ortamda her fırsatta dile getiriyorum. Sizler kendinizi toparlayana kadar da ben dile getirmeye devam edeceğim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE