Trafiği altın İstanbul

Her hafta yazımı okuyup bana kırılan okuyucularımın gönlünü almakla başlamak zorunda kalıyorum yeni yazıma. Geçtiğimiz hafta yazmış olduğum ‘Karadeniz usulü sempozyum' başlıklı yazım üzerine bir çok mail aldım.
Samsun'un Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki yerini de biliyorum, Karadeniz insanının ne kadar zeki olduğunu da… Amacım asla ve asla Karadeniz insanını aşağılamak değildi ayrıca ben Karadeniz insanı, Ege insanı, Marmara insanı diye milletimizi bölecek zihniyete sahip biri değilim. Köşe yazımı okuyan Sempozyum organizatörlerinden hiçbir tepki gelmezken maalesef iletmek istediğim mesajı Karadenizli okuyucularım üzerlerine almışlar.
Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiği için ‘Başlığım' için özür dilemek durumundayım.
*** *** ***
Taşı toprağı altın olan İstanbul'un trafiğini artık en doğudaki vatandaş da, en batıdaki vatandaş da biliyor. Günün ortalama 2 saatini trafikte geçiren İstanbulluların sinirleri iyice geriliyor. Bu trafikler yetmezmiş gibi bunun üzerine bir de yol çalışmaları ekleniyor. Trafik derdimiz 2 hatta 3 katına çıkıyor. Belediyelerimiz bizlere daha iyi hizmet verebilmek için, yollarımızı daha çekilebilir hale getirmek için bu çalışmaları yapıyorlar. O yüzden yol çalışması yapan kuruluşlara kızmaya hakkımız yok. Hatta onlara teşekkür borçluyuz çünkü bizlere sundukları hizmetlerden dolayı – metrolar, metrobüsler, yapılan yollar- biraz olsun rahatlıyoruz.
Ama kızılacak başka bir yer var…
Atatürk Havalimanı'na gelişte uzun süren bir yol çalışması gerçekleştirildi ve bu çalışmalar sayesinde Atatürk Havalimanı'na giriş yolu 3 şeritten 4 şeride çıkarıldı.
Çalışmalar sürerken cefasını çekiyoruz, inşallah sefasını süreriz diyorduk ki…
Olmadı…
Çalışmaların büyük bir çoğunluğu tamamlandı, Atatürk Havalimanı giriş yolu genişledi. Ama biz hala sadece 3 şeridini kullanabiliyoruz.
Sebebini sizlere şöyle açıklayayım. Emniyetimizin görevini tam anlamıyla yapmamasından kaynaklanıyor.
Yeni yapılan şeride 3 kuruş otopark parası ödememek için bekleme yapan 100'lerce araç park ediyor. Yani aylarca bekleyip genişletilen yolun bir şeridi araç bekleme salonu oldu ve buna kimse müdahale etmiyor.
Rahatlaması gereken trafik park etmeye çalışan veya park ettiği yerden çıkmaya çalışan araçların sıkıştırmasıyla daha da can sıkıcı hale geliyor.
Eğer araç bekleme salonunu kullananlardansanız, şikayetime siz de kulak verin.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE