Polat Renaissance Hotel zehirliyor

Öncelikle aramıza yeni katılan Tailwind Havayolları'na hoş geldin demekle başlamak istiyorum. Havacılık sektörünün her gün biraz daha geliştiğini görmek bizleri gururlandırıyor. Küçücük bir sektör olarak başladığımız meslek hayatına, genişleyerek devam ediyoruz ve bunun meyvesini yemeye başladık. Bunda Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım'ın payı gerçekten çok büyük kuşkusuz.
Umarım aramıza yeni katılan Tailwind Havayolları için 2009 yılı uğurlu gelir ve ilk günkü gibi ihtişamlı olarak iş hayatlarına devam ederler.
Tailwind Havayolları havacılık dünyasına girişlerini kutlamak amacıyla gerçekten çok güzel bir yemek daveti verdiler. Gecenin ihtişamı, samimiyeti, sıcaklığı her şey dört dörtlüktü. Ama "Polat Renaissance Hotel"de düzenlenen yemekte bir sorun vardı. Yalnız altını çizmek istiyorum, bu konunun Tailwind Havayolları ile hiçbir ilgisi yok.
Bu konunun baş kahramanı Polat Renaissance Hotel yetkilileridir….
Havacılık camiasındaki birçok kokteyl, yemek vs en kalitelisi olduğu düşünüldüğü için Polat Renaissance Hotel'de gerçekleşir. Tailwind Havayolları da doğru ve güvenilir tercih olduğu için Polat Renaissance Hotel'i seçmiş.
Sonuçta ise şöyle bir durum gerçekleşti…
Polat Renaissance Hotel'deki bu etkinliğe katılan fotoğrafçımız Alişirin Gültekin o gece hastanelik oldu. Besin zehirlenmesi teşhisiyle serum takıldı ve hastanede sabahlandı.
Böyle işinin piri, adı sanı duyulmuş, dünyaca ünlü bir marka olmuş hotelin, yemeğinden zehirlenilir mi?
Bu konuda tabi ki boş durmadım, o gece yemeğe katılan birkaç dostumla fikir alışverişinde bulundum. Konuştuğum her arkadaşım midemden rahatsızlandım gibi şikayetlerini dile getirdi. Bu durumda ortaya şu çıkıyor, Polat Renaissance Hotel artık işini iyi yapmıyor…
İnsan sağlığını hiçe sayarak, bozuk yiyecekler yedirip insanların hastanelik olmasına sebebiyet veriyor.
Buradan havacılık camiasındaki yetkililere sesleniyorum, lütfen bir dahaki etkinliğinizi Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirmeyin zira zaten bir elin parmakları kadar sayılı olan Havacılık camiasının büyük bir kısmını besin zehirlenmesinden kaybedebiliriz…
----
Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Katında yürüyordum, birden bir gürültüyle irkildim. Bir bankanın önünde iki tane adam birbirlerine bağırıyorlardı.
Olayı merak edip kulak kabarttım ve durumu anlamam fazla zamanımı almadı. Çünkü aynı şeyi daha önce ben de yaşamıştım.
Bankaya gidiyorsunuz, karşınızda çalışan (gün ve saate göre) bazen 5 bazen 2 kişi buluyorsunuz. Sıraya giriyorsunuz ve sol tarafınızdaki bankoda bekleyen bir kişi sizin önünüzdeki sıranın azaldığını fark edince, ben sizden önce gelmiştim diyerek sıranın ön tarafına sıvışmaya çalışıyor. Bugüne kadar elimden geldiğince kimseye hakkımı yedirmemeye ve kimsenin de hakkını yememeye çalışan ben bu durumda sessiz kalamıyorum ve hangi banko önünde bekliyorsanız orda beklemeye devam edin lütfen diyorum. İşte benim irkilmeme sebep olan gürültünün kaynağı da aynı sebep. Şehir içindeki bütün bankalarda numara sırası almak için bir sistem oluşturulmuşken, koskoca Atatürk Havalimanı'ndaki bu itiş kakış neden yaşanıyor anlamış değilim. En kısa zamanda havalimanındaki bankalara da bu sistemin getirilmesini istiyorum. Yoksa, bir gün sıra kavgası sebebiyle büyük olaylar yaşanacak buna eminim. Umarım sesime kulak verirsiniz…


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE