Uzun dönem yol çalışmasıAtatürk Havalimanı İstanbul'un göbeğinde kalmış bir merkez haline gelmiş bir liman.
Her ne yapılırsa yapılsın hiçbir şekilde trafiğinin azalacağına inanmıyorum çünkü binlerce kişilik personel kadrosu aynı saatte giriş yapıp aynı saatte çıkıyor. Personelin yanında bir de gelen yolcularını karşılamaya gelen ya da giden yolcularını uğurlamak isteyen yolcu yakınlarıyla birlikte kadro baya kalabalık bir hal alıyor.
Zamanında yapılması gereken yol çalışmaları gelecek planlarımızın zayıf olmasından ötürü çok geç ve insanın sinir kat sayısını kat be kat arttırarak yapılıyor.
Bilmeyenler için kısaca özetlemek istiyorum Atatürk Havalimanı'na iki taraftan giriş yapabiliyordunuz.
Bir sahil yolu diğeri Tem…
Tem tarafından gelen herkes için sabah trafiği zaten alışılmış bir şey olmuştu.
Türk Hava Yolları'nın servis araçları tam da Atatürk Havalimanı'na yakın bir yerde sağa dönüp B kapısı dediğimiz binaya gitmek için trafiği felç ediyorlardı.
Bunu çözüme ulaştırmak için aylar aylar önce bu yol genişletilerek bir şerit daha yaratıldı. Bu kez de bu şeritte otopark parası ödemek istemeyen araçlar beklemeye başladı Atatürk Havalimanı geliş ya da gidiş kapısına geldiğinizde aracınızda değilseniz aracınız çekilir araç içindeyseniz ceza yazılır. 0-1 saatlik otopark ücretinin 7 TL olması sebebiyle yakınlarını yol kenarlarında beklemeye başlayan vatandaşlar ve bunları uyarmayan emniyet teşkilatı için bir iki kez yazı yazdım şuan da araçlar biraz da gerideki emniyet şeridinde konaklamaya devam ediyorlar.
Sahil yoluna gelinecek olursa
Artık yok…
Bence orası sahil yolu değil uzun yol…
Normal şartlarda 10 dakikada gidebileceğiniz bir yolu sağ elinizle sol kulağınızı tutar gibi gittiğiniz için git git bitmiyor.
Atatürk Havalimanı kapısından çıkışta 3'e ayrılan yolda şuan sadece 1 yönde gidilebiliniyor.
Bir gün iş yerimizden çıktım otoparka doğru yürürken anormal trafiği gördüm ve göz göre göre o trafiğe girdim. Eskiden dümdüz gidilerek ulaştığım evim için şimdi 1000 araçlık bir konvoyla birlikte labirent şeklinde gitmeye çalışıyorum.
Abartmıyorum abartmadığımı bu fotoğraftan da anlayabilirsiniz.
Bunu da geçtim. Yolcular ne yapsın?
100lerce kişi uçaklarını kaçırdı. Bunu hesabını kim verecek?
En azından bizim gibi çok takip edilen medya kuruluşlarına bu gibi yol kapatmalarının bildirilmesi bir çok vatandaşın toplu taşıma araçlarına yönelmesini sağlayacaktır.
Gelecek planlı işlerimizi daha dikkatli yapmalıyız diye düşünüyorum.
*** **** ***
Geçtiğimiz günlerde Eski Maliye Bakanımızın eşi Kıbrıs'a gidecekken yanlış yönlendirmeler sonucu Ankara'ya gönderilmiş. Bu durum sonrasında da sayın bakanımız THY Genel Müdürü Temel Kotil'e güzel bir fırça atmış.
Şimdi bu durumda Temel Bey'in suçu olduğunu söyleyemem bu tamam alt düzeydeki dikkatsiz personelin suçu. Acaba eski Bakanımızın eşi uçağa bindikten sonra gerçekleştirilen şu anonsu duymadı mı?
"Sayın yolcularımız THY uçağımıza hoş geldiniz, Ankara'ya olan yolculuğumuz tahmini olarak 1 saat 45 dakikadır. Şuan için Ankara'daki hava durumu açık gözükmektedir vs vs"
Tamam personel işlemlerini yanlış yaptı ama Sayın Unakıtan'ın eşi diyebilirdi ben Kıbrıs'a gidiyorum burada Ankara anonsu yapılıyor.
Temel Kotil'in ise şu durumda tek suçu Genel Müdür olmak sanırım.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE