Yasak aşk işinden etti


Bana bu hizmet fırsatını tanıyanlara ve özgeçmişimde silinmez bir şeref sayfası kazanmama imkan verenlere şükranlarımı sunuyorum.
Düşünün bir,
Türkiye'nin en büyük milli havayolunda Yönetim Kurulu Başkanısınız.
İyi bir kariyeriniz,
iyi bir maaşınız,
iyi bir prestijiniz var,
ulaşılmazsınız,
saygı görüyorsunuz,
üst düzey yönetici konumundasınız vs.
Böyle iyi şartları olan bir işi neden bırakırsınız?
Sizce de garip değil mi?
Ben size söyleyeyim hayatınızın hatasını yapmışsınızdır ve işten kovulup karizmayı çizmek yerine istifayı kabul edip çekip gitmişsinizdir.
Peki Türk Hava Yolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin neden istifa etti?
Bu konuda bir çok rivayet var. Benim dikkatimi çekenler ise, mesela Candan Karlıtekin ve Temel Kotil'in kendi aralarındaki anlaşmazlıklar sonucunda düelloyu Temel Kotil'in kazandığı bu sebeple de Candan Karlıtekin'in istifa ettiği.
Ya da evli ve 4 çocuk babası olan Candan Karlıtekin'in duygusal bir aşka tutularak THY'deki itibarına zedelemesi sebebiyle istifa ettiği.
www.airportmizah.com isimli karikatür sitemizde bu konuyla ilgili ilginç yorumlar yapıldı.
Bunlardan en çok dikkat çekeni de
Candan Karlıtekin'in istifa sebebi, ne iş meselesi ne de iddia edildiği gibi Temel Kotil ile anlaşamaması...
İstifa sebebi…
Duygusal ilişki…
Maalesef, görüldüğü gibi hiç bir kurumda yasak aşklara yer yok...
Evli ve dört çocuk babası olan Candan Karlıtekin'in yasak bir aşk sebebiyle işinden olduğu dedikoduları geldi kulağıma. Ne kadar doğrudur bilemem ama eğer gerçekten karşılıksız bir aşka tutulduğu için işinden olduysa çok yazık.
Bir de Temel Kotil ile anlaşamamaları sebebiyle istifa ettiği söylentileri var fakat Temel Kotil ile anlaşamadıklarını sanmıyorum
-yani anlaşamayan onlar değil- sadece aralarında ufak bir rekabet var, bu da THY'nin yararına diye düşünüyorum. Rekabet etmek her zaman iyidir. Daha verimli ve azimli çalışmalar ortaya çıkar.
Önümüzdeki günlerdeki hal ve hareketlerinden istifa sebebini çok rahat anlayabileceğiz.
Sizler de hem karikatürlerimize bakıp kahkahalar atarak hem de kimliğinizi hiçbir şekilde deşifre etmeyerek bu karikatürler hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz.
Unutmadan!!
Demek ki neymiş?
Yasak aşk insanı işinden edermiş. Bir gün tüm yasak aşklar ortaya çıkacak hepsi tek tek böyle istifa etmek zorunda kalacak. Yol yakınken dönün diyorum sonra kimsenin tanımadığı, saygı duymadığı, önünden geçip yüzüne bakılmayan biri oluverirsiniz. Bu da en tepeden aşağıya yuvarlanışınız demek oluyor...
***
Son olarak bildiğiniz gibi Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil bizim karikatürlerimizden bir iki tanesine kızdığı için bize tazminat davası açmıştı. Karikatürlerde ağzından salya aktığı, üstü başı pis çizildiği ve de domuz eti olarak sandivç içine konduğunu iddia ettiği için şirketimiz sahibi Sayın Yusuf Zengin'e 50.000 TL'lik bir tazminat davası açmıştı. Geçtiğimiz günlerde davanın ilk duruşması gerçekleştirildi. Duruşmaya katılma mecburiyeti olmadığı halde kendi isteğiyle katılan Temel Kotil, yukarıda yazdığım gerekçeleri sıraladığı dilekçesinin aynen geçerli olduğunu gereğinin yapılmasını istediğini dile getirdi.
Avukatımızın getirilen evrakları inceleme ve gerekli evrakların toplanması için zaman istemesi üzerine hakim davamızı 01. Nisan. 2010 tarihine erteledi.
Dava sürecinde olduğumuz için hiç bir yorum ve açıklama yapamacağız. Şimdilik 1 Nisan gününü bekliyoruz.
Sanmayın ki davalar sonucu sizi güldürmekten vazgeçeceğiz çizimlerimize aynen devam ediyoruz.
***
Son olarak, 2009 yılını öyle ya da böyle geride bıraktık. Tüm Türkiye için ekonomik olarak oldukça sıkıntılı bir yıl yaşadık. Ama hepsi geride kaldı.
Umuyorum ki, herkes sevdikleriyle mutlu, sağlıklı ve huzur dolu harika bir yıl geçirir.
Yeni Yılınız kutlu olsun.


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE