Havalimanı karıştı

Suçlu ya da suçsuz onlarca kişi gözaltına alındı. Yurtdışından kaçak sigara getirildiği, üst düzey bürokratlara ülkeye girişleri yasak olan eskort kızların getirildiği, yurtdışından pırlanta kaçakçılığı yapıldığı ve rüşvet verildiği iddiaları bu hafta Atatürk Havalimanı'nı çalkaladı.
Önce haberlerde Atatürk Havalimanı Gümrüksüz Satışını Gerçekleştiren ATÜ mağazaları satışa kapatıldığı yer aldı. 10larca polis harıl harıl mağaza içindeki sigaraları saydı.
Atatürk Havalimanında görev yapmış yapmakta olan birçok kişi gözaltına alındı ve ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Bugün birçoğu suçsuz olduğu için dışarıda belki de sadece bilgilerine başvurulmak amaçlı sorguya alındılar.
Tahminimce bir yılı aşkın zamandır telefon dinlemeleriyle bu kişiler takip altına alındı. Eski Emniyet Amirlerinden H.Y"nin de gözaltına alınması operasyonun uzun süreli planlandığını ortaya çıkarıyor.
Sonuç olarak ortada henüz bir yolsuzluk olduğu kanıtı yok gözaltına alınan birçok çalışanla aynı meydanda çalıştığımız için hemen her gün yüz yüze geliyorum. Buradan tüm suçsuzluğu kanıtlanmış olanlara geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
***
Olayda ihmal söz konusu mu?
Günde binlerce kaza meydana geliyor bazıları maddi hasarlı bazıları ise maalesef kaybettiğimiz canlarla sonuçlanıyor.
Atatürk Havalimanı'nda da aslında bir daha tekrarlanmayacağına inandığım ama bir kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan bir kaza meydana geldi.
Bildiğiniz gibi İstanbul birkaç haftadır soğuk hava ve karla mücadele ediyor.
En az kara yolu trafiği kadar havayolu trafiği de soğuktan etkileniyor ve bu yüzden Türk Hava Yolları gerekli önemleri almak istedi.
Atatürk Havalimanı apron bölgesinde yaşanan kazada, Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Bangkok seferini yapacak olan uçak manevra yaptığı sırada, buzlanmaya karşı alkolle uçak yıkama işlemi yapan 'De-İcing' aracına çarptı. Aracın sepetinde bulunan Apron Techizat Operatürü Güven Alkan yere düşerek hayatını kaybetti.
Çok talihsiz bir kaza gerçekten çok üzücü. Güven Alkan'ın yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına sabır diliyorum.

***
Son olarak Yeşilköy'de gittiğim bir balıkçıdan bahsetmek istiyorum. Sahibi yabancımız değil, Atatürk Havalimanı'nda polislik görevini layıkıyla yerine getirip emekli olduktan sonra dişinden tırnağından arttırdıklarıyla kendine harika bir mekan kuran Seyfi Bey ‘Balıkçı Hasan Restoran'da bizleri ağırladı. Siz okuyucularıma da böyle muhteşem bir yeri tavsiye etmeden edemedim.
Denize sıfır manzarasıyla, lezzetiyle, personelinin saygılı ve güler yüzlü hizmetiyle harika bir akşam yemeği yiyeceğiniz garantisini veriyorum.


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE