Turistler taksiciler için yolunacak kaz mıdır?

Ben Atatürk Havalimanındaki taksileri kullanmıyorum.
Hiçbir kuvvette bana Atatürk Havalimanı taksisi kullandırtamaz.
Sebepleri ise çok açık ortada.
* Birincisi turist olmayana insan muamelesi yapılmıyor.
* İkincisi gideceğiniz yere göre sizi araçlarına alma ya da almama kararını kendileri veriyor.
* Üçüncüsü Atatürk Havalimanı otopark girişinde kendilerine açılan yeni giriş sebebiyle zor anlar yaşatıyorlar.
Ülkemize gelen turistleri yolunacak kaz sanıyorlar!
Ülkemize gelen turistlerimizin parasının bol olduğunu sanarak turistlerin gidecekleri yere İstanbul turu attırdıktan sonra götürüyorlar. İstanbul'u bilmeyen ve gideceği yerin ne kadar uzakta olduğunu anlayamayan turist 10 TL'lik bir yer için 100-150 TL ödemek zorunda kalıyor. Bunun adına da dolandırıcılık deniyor. Her taksici yapmıyor tabi bunu arada istisnalar da var.
Başka taksiye bin!
Taksiye doğru yöneldiğinizde size sorulan ilk soru ne tarafa gideceksiniz?
Henüz taksiye binmemiş iseniz şanslısınız çünkü en azından araçtan indirilme gibi bir rezillik yaşamayacaksınız. Bindiniz, inmiyorum beni götürmek zorundasınız dediniz. Bütün yol boyunca şoförün ‘Ufff puff çık çık' gibi kaprislerini çekmek durumundasınız.
Yolunacak kaz olarak görülen turistlerimizin yanında şanslısınız. En azından cebinizdeki paranın tamamını almıyorlar. Alamıyorlar dersek daha doğru olur. Alamayınca da tabiî ki sizi de araca almak istemiyorlar.
Otopark girişinde solunuza dikkat edin!
Atatürk Havalimanı geliş katındaki yoğun taksi trafiğinin önlenmesi amacıyla yeni bir sistem bulan yetkililerimiz otopark girişindeki kapılardan bir tanesini taksiler için feda etti.
Evet, bu sistem baştan akıllıca gözüküyordu. Fakat taksilerin dönüş yolu soldan, Atatürk Havalimanı otoparkına giriş ise sağdan. Taksilerin giriş yapacakları kapıda sağda bulunduğu için soldan gelen taksi sağdan gelen yolcunun önüne kırarak kapısından geçip gidiyor.
İlk gün gerçekleşen bu sistemde kapıda bir görevli, gelen yolcu olduğunda taksileri durduruyor öncelik yolcuya veriliyor ardından taksi geçiyordu. Yani hiçbir şekilde otopark giriş - çıkışı engellenmiyordu. Fakat üzerinden az bir zaman geçmesine rağmen şimdi üzerimize kırılıp yol alan taksilerle otopark girişi kaynıyor.

Ben taksi kullanmam gerektiğinde kaprisli havalimanı taksileri yerine yolcu getirmiş olan dışardan gelmiş bir taksiyi tercih ediyorum. Siz de öyle yapın yoksa ya cebinizdeki parayı kaybettiğinizden ya da sinir kat sayınızın tavan yapmasından şikayetçi olursunuz.

Aynı zamanda Atatürk Havalimanı trafiğinden bu kadar bahsetmişken tekrar tekrar söylemeden geçemeyeceğim.
Atatürk Havalimanı girişi yol yapımı sebebiyle felaket durumda. Daralan yollar, daralan yollara rağmen sağ tarafa park ederek yolun daha da daralmasına sebebiyet veren araçlar, polis kontrol geçişinde kocaman kocaman çukurlar. Tam bir rezillik…
Ama rezillik normal günlük zamanlarda.
Bir devlet büyüğümüz geçeceği zaman bir noktaya polis arabası konuyor ve araçların sağ tarafa park etmeleri engelleniyor. Aslında engellenmesi çok güç bir şey değil. Gelen 10 araca uygunsuz yere park edilmiştir cezası yazılacak, bakın bakalım bir daha park edebiliyorlar mı?
Maalesef ki yetkililer bu konuda görevlerini yerine getiremiyorlar.
Yetkililere seslenmeye devam ediyorum ve bu durum düzelene kadar da seslenmeye devam edeceğim. Lütfen görevinizi layıkıyla yerine getirin. Yol çalışmaları sebebiyle zaten zor olan yolculuklarımız bu uygunsuz park edenler yüzünden daha da zorlaşıyor.


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE