Müjdemi isterim

Atatürk Havalimanı girişinde uzun zamandır devam etmekte olan yol çalışması sonunda bitti.
Yepyeni yolumuz açıldı.
Yol çalışması sürecinde yapılan duyurular, çalışmalar, yol kapamaları hakkında konuşmak gerekirse çok çok acemiceydi.
Bir akşam ofisimizden evimize gitmek için yola çıktık. Çıktık diyemem tabi aracımıza bindik ama kontak çalıştırma gereği duymadık.
Müthiş bir kalabalık, müthiş bir trafik ne oluyor, ne bitiyor diye bakınırken kimseye haber verilmeden yol kapatılmıştı.
Atatürk Havalimanı'nda binlerce çalışan var, çoğunluğu kendi aracıyla, kendi aracı olmayanlar ise servis araçlarıyla havalimanı çıkışında sıkışıp kaldı. Kabus gibi bir gündü gerçekten. Üzerinden aylar geçmesine rağmen hala unutmadım.
Yol çalışmaları, yolların kapanmasından ziyade sorun yolların kapanacağının duyurulmaması.
Eğer ki yeterli duyuru yapılsaydı, çalışanlar toplu taşıma araçlarıyla gelir böylece trafik bu kadar da sıkışmazdı.
Neyse ki yol çalışmasının 14 Nisan 2010 günü sona ereceğini biliyorduk da rahat rahat işimize gelmek üzere yola çıktık.
Sabah herkesin işe geldiği saatlerde 08:00 09:00 arasında yol çalışmasında asla tahmine edemeyeceğiniz bir gelişme gerçekleşiyordu.
4 şeritten 2 şeride düşen Atatürk Havalimanı girişinde yol takip tabelası asmak adına iki şerit kalan yolun bir şeridine vinç park eden çalışanlar yolun tek şeride düşmesine sebep olmuşlardı. Yolun en yoğun olduğu saatlerde bu yapılacak iş midir soruyorum sizlere?
Sabah işe gidiş saatinde gerçekleştirilen dört şeridi bir şeride düşürme işleminin sonuçlarını bir düşünün lütfen…
Vinci geçtik…
Benim her zaman şikayet ettiğim durumla yine karşı karşıya geldik.
Atatürk Havalimanı'na gelecek yolcusunu bekleyen özel şoförler ve yolcu yakınları vincin park etmiş olduğu şeridin devamına park etmiş yolun tek şerit olarak kalmasına sebebiyet veriyorlar.
Peki, bu Atatürk Havalimanında görev yapan trafik polisleri nerede?
Her sayıda bir kez dile getiriyorum bu insanların buraya park etmesini neden engellemiyorlar?
Zaten çekilmez halde olan İstanbul trafiğini daha da çekilmez hale getiren bu araçların ruhsatlarına koyacağı birer ceza makbuzuyla bu durumu engellemek bu kadar kolayken neden hala hiçbir şey yapmamakta direniyorlar?
Herkes görevini yapsın lütfen artık bu insanları şikayet etmekten dilimde tüy bitti.
50 metre ilerisinde Atatürk Havalimanı girişindeki polis kontrol noktası var şöyle bir başını uzatıp baksa görecek zaten oradaki karmaşayı rezilliği.
Devlet büyüklerimiz geçeceği zaman oradaki nizamiye nasıl sağlanıyorsa her daim bu rahatlığın sağlanmasını rica ediyorum. Atatürk Havalimanı yetkilileri de bu duruma el koymalı artık… Mesela otoparkta 0 – 1 saat ücretsiz yapılabilir ya da cüzi bir rakam yapılarak trafik rahatlatabilir insanlar otopark parası vermemek için emniyet şeritlerini de geçtiler normal ana yol şeritlerini ihlal ediyorlar. Buna nasıl göz yumuluyor anlamıyorum?

Neyse, güzeller güzeli kavşağımız açıldı. Tüm Atatürk Havalimanı çalışanlarına, yolcularına ve yakınlarına hayırlı ve de uğurlu olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE