1 Liraya laptop alabilir misiniz?

Her sene belli dönemlerde Atatürk Havalimanı'na gelen ya da giden turistlerin unuttuğu eşyalarının açık arttırmalı satışları yapılırdı.
Telefonlar, bilgisayarlar, valizler, pahalı güneş gözlükleri, marka çantalar kıyafetler yok yok aklınıza gelebilecek her şey oluyordu.
Bekleme süreçleri dolan unutulan eşyalar öncelikle Atatürk Havalimanı personeline açık arttırmayla satılıyordu. 450 – 500 liraya laptoplar, 50 liraya lüks telefonlar alanlar yüzleri gülerek salondan ayrılırken öğleden sonra halka açılan kermeste pek bir şey kalmamış oluyordu. Başka sıkıntılarında çekildiğini de düşünerek yorumluyorum.
Bu yıl bir ilk gerçekleşti ve unutulan eşyaların tamamı için ihale açıldı.
Murat Kuzu'nun kazandığı ihalede tüm unutulan 30 kamyona yakın eşya Avcılar'da kiralanan bir dükkanda satışa çıktı.
1 ile 500 TL arasında fiyatlarla satışa çıkarılan elektronik eşyalar ve daha bir çok ürün kapış kapış giderken vatandaş zor anlar yaşadı.
Vatandaşın akın ettiği dükkan hınca hınç doldu. Bazen zor anlar yaşayan mağaza yetkilileri kepenkleri kapatmak zorunda kaldı.
Her zamanki gibi Türk insanının ucuza bir şeyler alma çabası izdihamla sonuçlandı.
Mağaza yetkililerinin alması gereken önemler tabiî ki çok daha fazla umuyorum ki bu sene ilk olduğu için önlemler alınmamıştır. Önümüzdeki sene deneyim olursa çok daha iyi ve kaliteli şekilde satışlar gerçekleşebilir.
Daha ferah bir dükkan daha sistemli ve sakin bir ortam hem insanlar hem de oradaki yetkililer için çok daha olumlu ve huzurlu bir ortam oluşturacaktır eminim.THY'nin üstün başarılarını tebrik ediyorum
Türkiye'nin milli havayolu olan Türk Hava Yolları dur durak bilmeden son sürat yolunda ilerliyor.
Her yıl bu dönemlerde Hava-İş sendikasıyla olumsuz durumlar yaşamak durumunda kalan THY yönetimi bu yıl da hasar almadan sözleşmelerini imzaladı.
Grevdi, iş bırakma eylemiydi gibi tehditlere pabuç bırakmadan ve personelini üzmeden en iyi şekilde herkesin memnun olduğu sözleşme imzalanınca herkes derin bir oh çekti.
Yaklaşık 10 bin Türk Hava Yolları personelini kapsayan Türk Hava Yolları ve Hava-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, 1 Ocak 2009 ile 31 Aralık 2010 tarihleri arasındaki iki yıllık dönemi kapsayacak ve yaklaşık 12 bin çalışanın ücretlerinde artış gerçekleştirecek.
Bu ücret artışı ile birlikte, çalışanların ücreti 2009 yılının ilk 6 ayında yüzde 8 artmış olacak. 2009 yılının ikinci 6 ayında buna ilave olarak yüzde 2 ücret artışı uygulanacak.
2010 yılının ilk 6 ayı için yüzde 6, ikinci 6 ayı için ise yüzde 5 oranında ücret artışı yapılacak. Ayrıca, 2010 yılının birinci 6 ayında, enflasyon oranının yüzde 6'nın üzerinde gerçekleşmesi halinde, aradaki fark ikinci 6 aylık dilimde yapılacak olan ücret artışı oranına eklenecek.

Hem THY personeline hem de THY yönetimine hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Gelecek sene de hiçbir aksilik yaşanmadan sorunların halledilmesi dileğiyle.


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE