Köstek değil, destek olalım

Bu hafta yazacak birkaç şey var aklımda. Öncelikli olarak geçen haftaki yazımın ardından Dünya Göz Hastanesi Müdürü Dr Hakan Kazancı Beyefendiyle yapmış olduğum görüşme hakkında biraz bilgi vermek istiyorum sizlere. Kendisi beni aradı yaşadığım sıkıntılardan dolayı çok üzgün olduğunu belirtti. Hastanedeki hizmetten bir sıkıntım olmadığını sadece muayenemi yapan doktorla ilgili sıkıntım olduğunu bildiği için doktoru adına üzgün olduğunu bildirdi. Benimle ve sıkıntılarımızla çok iyi ilgilendi kendisine çok teşekkür ediyorum.
Doktor beyin yıllık izinde olduğunu bu yüzden henüz kendisiyle görüşemediğini fakat geldiğinde mutlaka konuyla ilgili bana bilgi vereceğini söyledi.
Tabi doktor bey izinden geldiğinde kendisinden özür bekliyorum. Hatta hala kendisinin görevden alınması taraftarıyım.
Bu arada ben geçen haftaki yazımda sallabaşını al maaşını yazmıştım işin aslı aslında öyle değilmiş. Buradaki doktorlarımız prim usulü çalışmaktaymışlar bu tip şikayetlere maruz kalan doktorlara hasta yönlendirilmeyerek aldıkları prim düşürülüyormuş. Yani eğer sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka ve mutlaka konu hakkında hastane yönetimine bilgi verin çünkü gerçekten yürekten ilgileniyorlar.
Okurlarımın çoğu beni havalimanı içinde gördüklerinde ya da maille neler gelmiş başınıza, ne yaptınız, konuyla ilgili gelişme var mı gibi sorular soruyor bu yüzden gelişmeleri, doktor beyle ilgili alınan kararları Hakan Bey'den aldıkça siz sevgili okurlarıma da bilgi vereceğim.

*** ***
Gelelim biraz da havacılık konusuna. Herkes Türk Hava Yolları ve Havaş'ın ortak kuruluşu olan yer hizmetleri TGS (Turkish Ground Services) 'ye saldırıyor. Yeni bir kuruluş, elbette ki hataları olacak ama mutlaka zaman içerisinde hem eğitimlerle hem de deneyim kazanıldıkça bu hatalar son bulacak. Bir kere arkasında Türk Hava Yolları ve Havaş gibi köklü iki firma söz konusu.
Personelin bir çoğu Türk Hava Yolları'ndan transfer oldu ama bir çoğu da çok genç ve deneyimsiz kişilerden oluşuyor.
Ben dışarıdan takip ettiğim kadarıyla eğitimlerinde eksiklikler var. Aslında bu eğitimlerin hepsi Sivil Havacılık tarafından denetlemelerden geçiyor. Demek ki gözden kaçırılan bir şeyler var.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde apron içinde bagaj taşıyan bir aracın alev alması sebebiyle araç çalışır vaziyetteyken kaçan bir personel aracın iki uçağa çarpmasına sebep olmuştu. İki tane uçağa oldukça yüklü maddi zarara yola açmıştı bu durum.
Satılmış biletleri tekrar sattıkları için çok büyük sorunlar yaşayan bilet satışta personeller söz konusu.
Ankara'dan İstanbul'a kalkış için hazırlanan bir uçağın altına sıkışan bir kargo aracı.
Bir de bana yapılan saygısızlıkları var ama onu anlatmak istemiyorum.
TGS'yi seviyorum, desteklemek istiyorum.
Personeli ve yönetimi eğitimlere biraz daha ağırlık verdiği takdirde aslında problem kalmayacak.
Zaten göreve ilk başladığı gün sohbet imkanı bulduğum TGS Genel Müdürü Bayram Özçelik eğitimlere ağırlık vereceklerini, bugünlere gelen diğer yer hizmetlerinin eğitimlerini inceleyerek bir yol çizeceklerini, çok daha iyi noktalara gelmek istediklerini söylemişti. Bayram Bey işinin ehli bir insan bugüne kadar her girdiği işten alnının akıyla çıkmış inanıyorum ki bu işten de alnının akıyla çıkacak.


YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE