PTT’nin çözemediği karmaşa

Hadi gelin Atatürk Havalimanı'ndaki PTT'de yaşanan atama karmaşasını hep beraber çözelim. Ben kendimi bildim bileli havalimanındaki PTT çalışanları aynıdır burada 10 belki 20 yılını geçiren ağabeylerimizdir hepsi.
Geçtiğimiz günlerde duydum ki tayinleri çıkmış yerlerine yeni atamalar yapılmış, fakat ne onlar yeni görev yerlerine gidebiliyor ne de yerlerine yeni atananlar görevi teslim alıyor.
Ortada esrarengiz bir durum var diyerek Genel Yayın Yönetmenimiz Celal Uçan'la ufak çapta bir araştırma yaptık.
Celal Bey, PTT Genel Müdürü Osman Tural'ı arayarak bilgi almaya çalıştı. Genel Müdür'e öncelikle bu atamaların sebebini sorduk, "Rutin atamalar bunlar, sürekli olur" dedi. Yeni atamaların neden göreve başlamadığını sorduk, "Yakındır, başlarlar" dedi. Peki dedik bu rutin atamalar 15 – 20 senede bir mi yapılıyor, biz burada hiç toplu atama gibi şeylere şahit olmadık dedik. Kem dedi, küm dedi telefonu kapattı.
Aldığımız duyumlara göre buraya yeni atanan arkadaşların arkaları sağlammış, amcaları, dayıları hep arkalarındaymış. Ama bu yeğenler Atatürk Havalimanı'nın çalışma şartlarını beğenmedikleri için bir türlü iş başı yapmıyorlarmış. Bizim burada PTT'ye yıllardır emeği geçen ağabeylerimiz 24 saat işlem yapıyor, haftanın 7 günü işlerinin başına geliyor, vardiyalı çalışıyor, nöbet tutuyor, yemeklerini ceplerinden ödüyor.
Tabi bu bahsettiklerim normal bir memur mantığına aykırı durumlar. Şimdi PTT'nin emektarları yeni atanan yeğenleri bekliyor. Yeğenlerse bu şartlarda çalışmayı reddederek şımarıklık yapmaya devam ediyorlar.
Ben inanıyorum ki, Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ve PTT Genel Müdürü Osman Tural bu konuda ellerinden geleni yapacaklardır ve bu arkadaşlar en kısa zamanda görevlerine başlayacaklar.
***
Biraz da güzel şeylerden bahsetmek istiyorum sizlere. Ben havalimanı personelini destekleyen, personele indirim yapan kampanyaları çok seviyorum ve mutlaka sizlerle paylaşıyorum. Bildiğiniz gibi İstanbul trafiği çekilmez hal aldı, vakti değerli olan herkes trafikte vakit kaybetmek istemez. Bu sebeple Halkalı aslında havalimanı çalışanlarının hepsinin yaşaması gereken bir semt diye düşünüyorum. Sabah evinizden çıkıyorsunuz 10 dakika sonra iş yerinize ulaşmış oluyorsunuz. Böyle bir rahatlık yok.
Üstelik son yıllarda müthiş gelişti artık şehrin göbeği diyebiliriz. Her semte toplu taşıma araçları var, belediyelerimiz, karayollarımız çok iyi çalışıyorlar sabah, öğlen, akşam trafikten eser yok. Binlerce kişinin oturduğu ve hemen herkesin hususi arabasının olduğu bir semtte trafiğin olmaması mucizedir.
Halkalı'da yeni yapılan Astera Park Evlerini gezme fırsatı yakaladım. Samimi şekilde sizlere izlenimlerimi ileteceğim. Örnek daireye girdiğinizde her odada ve mutfakta yere kadar camlar sayesinde ferah ve aydınlık bir manzara çıkıyor karşınıza. İki nadide binadan oluşan nezih bir site, açık havuzu, özel güvenliği, mutfakta ankastreleri, depreme son derece dayanıklı, açık otoparkı daha neler neler her türlü konforu sağlamışlar. Sadece mobilyalarınızı alıp, hemen oturmaya başlayabilirsiniz. Beklemek yok, teslim tarihinde teslim edilir mi, dolandırılıp, kandırılır mıyım gibi streslere girmenize gerek yok daireler hazır gidip seçip, oturabilirsiniz. İşin en güzel yanına geliyorum tüm havalimanı personeline tam %5 indirim yapıyorlar. Hiç küçümsenecek bir rakam değil. 170 bin liralık bir daire için size sağlanacak indirim 8500 liraya denk geliyor. Halkalı gibi bir yerde dudak uçuklatan fiyatlara satılan evlerin yanında hem fiyatlar daha uygun, hem de dairelerin içleri dışları titizlikle inşa edilmiş benden söylemesi kaçırırsanız çok üzülürsünüz. Hemen gidip görmenizi tavsiye ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE