Mütevazi insan başarıyı yakalayan insandır

Dolu başağın boynu bükük durur, boş başak ise her zaman dimdiktir. Bilgiyle, görgüyle, vicdanla, samimiyetle dolu mütevazi insanlar dolu başaktır. Bahsettiğim dolu başak Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay…
1963 Yılında Malatya'da doğdu. İlköğrenimini Malatya'da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Yine aynı Üniversitede "Yüksek Yapılar" alanında Yüksek Lisansını tamamladı.
1992 yılı yerel ara seçimleriyle başlayan siyasi hayatı, sırasıyla;
1992 - 1994 Güngören Belediye Başkan Yardımcılığı,
1994 - 1999 Esenler Belediye Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı,
1999 - 2004 Zeytinburnu Belediyesinde bir süre Belediye Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı,
Bu görevlerle birlikte;
1995 - 2004 yılları arası 9 Yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde İmar Komisyonu Başkanlığı ve ayrıca;
1995 - 2004 Yılları arası siyasi partilerde İl Yönetim Kurulu üyeliği,
2004 yılı ve 2009 yılı Yerel Seçimleri sonucunda Küçükçekmece Belediye Başkanlığı'na seçilen Aziz YENİAY, evli ve üç çocuk babasıdır.
Küçükçekmece Belediyesi için bence milat kendisi, belediye için Aziz Yaniay'dan öncesi ve sonrası olarak bahsetmeliyiz. Müthiş bir değişim oldu, insanoğlu eskiyi unutup yeniye çok çabuk alışıyor ama ben tüm hayatını Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı semtlerde yaşayarak geçirmiş biri olarak aradaki farkları unutamıyorum. Yollar, bahçeler, belediye binası, çalışanları, sosyal sorumluluk projeleri her şeyiyle gerçekten Küçükçekmece evrim geçirdi.
Başarılarını gözle görüyoruz, tanımasak bile belediyemiz çalışıyor diyoruz. Fakat görevlerini layıkıyla yerine getiren Aziz Başkanımız, başarılarının dışında tüm halk tarafından samimiyeti ve mütevaziliği ile de tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde kendini Halkalı Atakent'te açılan Arena Park Alışveriş Merkezi'nde gördüm. Üzerinde her zamanki gibi şık takım elbisesiyle Alışveriş Merkezi'ni incelemeye gelmişti. İşin güzel tarafı ise, yalnız başına incelemede bulunan Yeniay halk tarafından yoğun ilgi görüyordu. Herkesle selamlaşan, herkesin halini hatırını soran başkanımız bir kez daha gönüllerin baş tacı oldu.
Başarılı olmak sadece çok çalışmakla, çok iyi okullardan mezun olmakla olmuyor maalesef. Aziz Başkanımızın bu mütevaziliği bu başarılı çalışma ortamı herkese örnek olsun.
Sizlerle Başkanımızın Küçükçekmece Belediyesi'nin resmi web sitesindeki mesajını paylaşmak istiyorum. Sanırım benim duygularıma o daha iyi tercüman olmuş.
KÜÇÜKÇEKMECE DEĞİŞİYOR, GELİŞİYOR ...
7 yıl önce, önemli projeleri hayata geçirmek üzere yola çıkıldı... İstanbul'un her açıdan örnek ilçesi olma yolunda çok büyük adımlar atıldı. Kültür- sanattan sağlığa, alt yapıdan spor yatırımlarına kadar her türlü projeyi hayata geçirmek için omuz omuza bir seferberlik başladı.
Bugün artık İstanbul'un en modern tiyatro salonlarına sahip olmuş, en fazla spor alanlarına, çevre yatırımlarına sahne olmuş bir Küçükçekmece var. Caddeleri aydınlanmış, yeni prestij caddeler oluşturulmuş ve yaşam alanlarını, gölünü tekrar kazanmaya başlamış, göl kenarlarını insanlarıyla buluşturmuş, uluslararası festivallere ev sahipliği yapan bir Küçükçekmece'den bahsediyoruz. Daha doğrusu İstanbul'un marka ilçelerinden birinden bahsediyoruz.
Eğitim almalıydı çocuklar, iş bulmalıydı gençler, huzur dolmalıydı bütün ilçe...
Hedef, yeni bir vizyonu Türkiye'ye ve hatta dünyaya model olacak şekilde geliştirmek olmalıydı. Bunun için uğraşıldı...
Bu uğraş gösterdi ki; hayatta hiçbir şey imkânsız değildi...
Küçükçekmece' de 7 yılda yapılan büyük yatırımlar, ilçenin yeni yüzünü belirledi. Bu yatırımların varlığı özel sektör girişimcilerinin de dikkatini çekmeye başladı ve böylece ilçenin hızla yatırım almasına neden oldu. Bütün bunların sonunda, ilçede mevcut olan iş alanlarında büyük bir artış sağlamak, istihdam konusunda da büyük rakamlara ulaşmak yolunda hızla yol alındı...
İlçede bulunan Kültür ve Sanat Merkezleri, şimdilerde Şehir ve Devlet Tiyatrolarının ağırlandığı, öncesinde sadece ekranlardan görülen sanatçıların konuk edildiği ve binlerce insanın çok yoğun ilgi gösterdiği merkezler haline geldi.
İlçenin çocukları ve gençleri aldıkları eğitimlerle hem sanat alanında, hem spor alanında umut vaat etmeye başladı.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler dilden dile, ilçeden ilçeye yayıldı. Her semtten insanın rağbet ettiği şölenler artarak devam etti.
Geride kalan değil, her zaman bir adım önde olan bir Küçükçekmece için geçmişte hayal sanılan her şey şimdi çok yakınımızda...
Bugünü değil, yarını düşünerek attığımız adımlarla geleceği planlıyoruz...
İnanan yüreklerinize teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE