Gurur tablomuz


Hep gurur duydum sektörümüzün gelişmeleriyle bir bebekti, şimdi ise askerlik çağına gelmiş bir delikanlı haline geldi. Konuyla ilgili gelişmeleri sık sık dile getiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde gene konuyla ilgili iddialı bir açıklama yaptı.
2023'te her 100 kilometrede bir havaalanına ulaşmanın mümkün olacağını söyledi
Yıldırım, Türkiye'de 9 yıl içerisinde havaalanı yolcusunun 8,5 milyondan 58,5 milyona yükseldiğini belirterek Sayın Başbakanımızın bize bir talimatı var; '2023 yılına kadar Türkiye'de benim vatandaşım ister kuzeye, ister güneye, ister batıya gitsin, her 100 kilometrede bir havaalanına ulaşacak" dedi. Yozgat'ın doğusuna, batısına baktık ve havaalanlarına 100 kilometrenin üzerinde olduğunu gördük. Bu ne anlama geldiğini Yozgatlılar çok iyi bilir. Bunu size Meclis Başkanımız anlatsın" dedi.
"Bugüne kadar ne dediysek hep sözümüzün arkasında olduk" diyen Yıldırım, "Söz verdik yaptık, söz vermediğimiz hiçbir işi de yapmadık. Söz verip unutanlardan asla olmadık. AK Parti'nin farkı da budur. Onun için sizler 9 yıl içerisinde üç kez üst üste, 'Durmak yok, yola devam' dediniz, gücümüze güç kattınız. Bu güçle sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sayın Yıldırım'ın hemen her ay yaptığı bu açıklamalar sayesinde hem havacılık sektörünün ne kadar geliştiğini hem de daha ne kadar gelişeceğini öğrenmiş oluyoruz. Bu sebeple kendisini ve tüm ekibini havacılık sektörüne sağladıkları katkıdan ötürü tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz günler uçakta sıvı yasağı başlayacağını duyurmuştum, sıvı yasağı başladı. Bir takım aksilikler olsa da her duruma alıştığımız gibi bu durumu da alışkanlık haline getireceğiz. Uçak güvenliği için önemli olan bu kararın alınması, yolculardan bazılarını zor duruma sokuyor. Ben buradan tekrar tüm halkımızı uyarıyorum, artık dış hatlarda olduğu gibi iç hatlarda da sıvı yasağı uygulaması başlatıldı. Çantanızda artık uçağa su şişesiyle bile binemeyeceksiniz, parfüm, traş losyonu, içecek her hangi bir madde hiçbir şekilde uçağa alınmayacak. Peki, bu durumda yolcularımızın ne yapması gerekiyor? Valizinizi teslim etmeden önce çantanızdaki tüm sıvı maddelerin yer aldığı şişeleri kırılmasını engelleyecek bir biçimde valizinize yerleştirmeniz gerekiyor.
Aksi taktirde son cihaz kontrolünden geçerken çantanızda görülen sıvılar maalesef çöpe atılmak durumunda kalınıyor. Çünkü valizinizi de teslim ettiğiniz için artık valizinize de koyma şansınız kalmıyor. Daha sonra üzülmemek, sinirlenmemek adına bu duruma mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Bu uygulamanın uçak içindeki güvenliği sağlamak adına yapıldığını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Yurtdışında uçak içinde sıvılarla patlayıcı yapmak üzere olan bir yolcunun yakalanması sonucu böyle uygulamalara geçişimiz söz konusu olmuştur. Yani benim pekmezimi, şalgamımı uçağa alsalar nolur almasalar nolur diye düşünmeyin.

Son olarak TAV Havalimanları Holding ve TAV Yatırım Holding'de, Tepe İnşaat, Akfen Holding ve Sera Yapı, sahip oldukları hisselerin bir kısmının Aéroports de Paris'nin (ADP) tamamına sahip olduğu iştiraki Aéroports de Paris Management'a (ADPm) satışıyla ilgili sözleşmeleri imzaladı. Ama yönetim aynı şekilde görevine devam edecek, bu durumda sanırım hayatımızda çok şey değişmeyecek...

Umarım her şey gönlünüzce olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE