Adem Yıldız
Adem Yıldız

SPORUN IRKÇILIK VE TEROR ÜZERİNDEKİ DAYANILMAZ CAZİBESİ

Saygı değer dostlar barış kardeşlik ayı olan ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde ayyuka çıkan terör çalkantılarının son çırpınışlarına statlardan yükselen tepkilerin yanında sayın Fatih Terim in tepkisi sporun terör ve ırkçılığın üzerinde ne büyük bir güç olduğunu görmekteyiz, Fatih Terim sporun ne denli bağlayıcı ve bağdaştırıcı bir güç olduğunu yumruk gibi verdiği cevapla teröre en büyük darbeyi vurmuştur.
Teşekkürler Fatih Terim, teşekkürler duyarlı spor severler ,teşekkürler halkımız ve teşekkürler şehadet şerbetine aç olan asla doymayan ve doymayacak mehmetcik ,haklarınızı bizlere helal edin.
Dünya artık dostluğun barışın ve ortak değerlerin etrafında birleşme atılımları yaparken verdiği mücadele ve inanılmaz harcanan milyonlarca dolarları bizler ruhumuz ve gönlümüzden gelen ilahi aşkla vakurca kimselere ihtiyaç duymadan bu mücadeleyi ortaya kaymaktayız,bu duruma devlet büyükleri ve şiyasi olan ve olmayan tüm çevrelerin tutarlı tepkiler göstermesi ise bir futbol maçında 90.dakikada attığımız galibiyet goluyle sevinç yumağı oluşturan futbolcuların laz demeden kürt demeden zenci, beyaz ayırımı yapmadan ve hatta farklı dinlerden olduğuna bakmadan tek yumruk haline gelmeleri gibi memleketimizin bu birlik hareketinin tam karşılığıdır.
Futbolcu arkadaşlarımız anılarını anlatırken sürekli gülümseten lazların matraklıkları ,kürtlerin samimiyet ve iyi niyetleri ,egeli bir futbolcunun kibarlık ve nezaketi, Anadolulu bir futbolcunun cömertliği diye başlayan anılar askerlik anıları gibi uzar gider ,yaşanılan o dostluklar derin bir oh çekerek yadedilir.
Neden benim memleketimin böyle güzel bakış açıları varken bir avuç zibidiye prim tanıyor, neden bir maçta atılan galibiyet golunden birbirinin ne olduğuna bakılmaksızın tek yumruk haline geldiği gibi,neden Çanakkale deki ecdadımız gibi bir araya gelip tek yumruk olamıyoruz ,neden akşam sevgili Fatih Terim in göstermiş olduğu; ben bu üzücü olaydan sonra aldığım galibiyetle ilgili konuşamam ,tepkisini gösteremiyoruz ,buna bir anlam veremiyorum.
Türkiye de bir araştıma yapın inanın göreceksinizki Trabzonspor u tutan sayısızca kürt vatandaşımız ,Trabzon da Fenerbahçe taraftarı,kadıköyde oturan Galatasaray taraftarı ,floryada oturan fenrbahçe ,Beşiktaş taraftarlarını görürüz ,bu durum hiç de şaşılıcak ve tepki gösterilecek bir durum değildir.
Sadece bilmemiz gereken sahadaki sporcular,tirübündeki taraftarlar ve aynı cephede çatışan farklı millet, ırk ve dinlerdeki insanların hissettiği ortak duyguyu hissedip yaşamaktır.
O zaman statlar bayram yeri parklar çocuk cıvıltıları ve cepheler çiçek bahçeleri olur dünya da barış ve huzur şarkıları söylenir.
Süper liginbaşladığı bu haftada benim tepkim de bu şekilde dostlarım ,umarım beni seven ve takip eden dostlarım anlayışla karşılayım bu tepkime mevlanın izniyle destek verirler.selam ve dua ile.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE