Pegasus göz boyayarak sıcak para kazanacak

Pegasus Havayolları halka arz için SPK'ya başvuruda bulundu, bu başvurunun açıklanmasından hemen önce tüm basın organlarında 100 adet uçak siparişi verdiği duyuruldu. Arza katılacak olan halkın gözünü boyamak için yapılan siparişlerin parasını da arza katılan halktan almayı hedefliyor. Yaptığı basın açıklamasında 'Halka arzın ilk gelirlerinin Şirketin uçak filosunun ve uçuş ağının genişletilmesinin finansmanı, likidite pozisyonunun güçlendirilmesi ve Şirketin genel ihtiyaçları için kullanılması beklenmekte' ibaresi yer almakta. Bu durumda da halka arz edildikten en kısa 5 sene belki de çok daha uzun yıllar sonra yatırım yapanlar kar görebilecekler. Hal bu iken, küçük yatırımcıların yoğurdu üfleyerek yemesi gerekiyor çünkü parasını yatırıp unutacak insanların yine altını çiziyorum belki yıllar sonra kara geçmesi mümkün olacak.
Açıklamanın en sonunda da Halka Arzın piyasa şartlarına bağlı olarak 2013'ün ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor ibaresi yer alıyor.
Umarım yatırımcılar şartları çok iyi değerlendirir göz boyama oyunlarına gelmeden yatırımlarını gerçekleştirirler. Unutmayın ki, her havayolu şirketi kar edecek diye bir şey yoktur.

TSK askeri alanı devretti, havalimanı trafiği rahatlayacak
Yıllardır Atatürk Havalimanı'nın çok şehir merkezi içerisinde kalması sebebiyle genişletilememesi fakat TSK askeri havaalanının yerinin DHMİ'ye devredilmesiyle alanın genişletilmesiyle ilgili çözümler üretilebileceği konuşulurdu.
Yıllar sonunda bu karar gerçekleştirildi ve TSK alanını sivile devri gerçekleştirildi. Maliye Bakanlığı'na devredilen meydanı Bakanlık da DHMİ'ye devrederek yaklaşık 30 yıldır beklenen devir işlemini gerçekleştirmiş oldu. Atatürk Havalimanı'ndaki, 'uçak park sorununun çözümü' konusunda yaşanan askeri meydanın sivile devri konusundaki kriz aşıldı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yaklaşık 600 dönümlük askeri meydanın tahsisini kaldırarak Maliye Bakanlığı'na devretti. Bakanlık da, askeri meydanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nün kullanımına tahsis etti. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yeni park alanlarının oluşturulması ve yeni projelerle ilgili yaklaşık 30 yıldır devredilmesi istenen askeri meydan sivillerin kullanımına açıldı. Gerçekten İstanbul Atatürk Havalimanı'nı kullanan herkes için çok büyük rahatlama olacak. Tabi biraz geç kalındı bu durum için sonuçta önümüzde çok zaman yok, 3. havalimanı taşındıktan sonra Atatürk Havalimanı kapanacak ve böylece burası için düşünülen etkinlikler belki alışveriş merkezi, belki residence, belki hotel şuan bilemiyorum projelerine ek alan temin edilmiş havası oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE