Türk Hava Yolları ve Diğerleri

Tesadüfler zinciri sayesinde bu aralar Türk Hava Yolları'yla fazlasıyla iç içe durumdayım. Öncelikle bir seyahatim ardından da Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile röportaj yapmam sebebiyle daha detaylı şekilde olaylar üzerinde hakimiyet kurdum. Uzun zamandır THY uçak içindeki zenginliklerle ilgili bir yazı yazmayı planlıyordum, Sayın Hamdi Topçu röportajı ile birlikte bunun şuan tam sırası olduğunu düşünüyorum.
Öncelikle seyahatim sırasında kaldığım memnuniyetleri anlatmadan geçemeyeceğim, mükemmel bir karşılama, mükemmel ikramlar ve mükemmel bir yolculuk.
İnanılmaz zengin bir menü ve sınırsız içecek çeşitleri...
Günümüzün Low Cost (düşük maliyetli havayolu taşımacılığı) havayollarının çoğalmasıyla yolcuların memnuniyetini arttıracak olan ufak dokunuşların yok sayılmaya başlandığı şu günlerde gerçekten gurur okşayan durumlar.
Sonuçta bilet fiyatları konusunda açık ara fark mevcut değil hatta Low Cost ve normal havayolu şirketleri arasında bazen Low Cost firmaların biletleri daha pahalı bile olabiliyor. Durum buyken yolcularına bir bardak suyu veya bir fincan çay kahveyi çok gören şirketler bence bu durumdan utanmalılar.
Sadece adı üzerinde Low Cost olmayıp bilet fiyatlarını düşük tutan ve gerçekten gözle görülür bir fark yaratan havayolu şirketi olan varsa tabi ki sözlerim onlara değil.
Tabiki THY ile bu havayolu şirketlerini aynı kefeye koymak büyük haksızlık olur. Zengin menüsü, güleryüzlü personeli, son derece bakımlı, sessiz, sakin uçakları ve uçakiçi eğlence sistemi olarak bilinen ekranları gerçekten herşey müşteri memnuniyeti için planlanmış. Bu güzel yolculuk için THY'ye tekrar teşekkür ederim ve müşteri memnuniyetlerinin kat kat artarak devam etmesini dilerim.
Yolculuğumun hemen ardından Sayın Hamdi Topçu ile röportaj yapma fırsatı yakalamanın vermiş olduğu rahatlıkla kendisine müşteri memnuniyet için neler yaptıklarını sordum.
Bizim için müşteri memnuniyeti gelinen havalimanından başlar, uçak içinde devam eder ta ki yolcumuz gideceği havalimanından çıkana kadar devam eder.
Bizler için sadece müşteri memnuniyeti değil, çalışanlarımızın memnuniyeti de çok önemlidir çünkü memnun personel mutlu çalışan personel şirketimize katkısı bol olan personeldir.
Röportajımızın detaylarını gazetemizin 6 ve 7. Sayfasında okuyabilirsiniz.
Durum buyken bence havayolu şirketlerini Türk Hava Yolları ve Diğerleri diye ayırmak yanlış olmaz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE