Adem Yıldız
Adem Yıldız

ÜNAL AYSAL ZİHNİYETİ VE TÜRKİYE GERÇEKLERİ

Saygı değer dostlar,ülkemizde bu güne kadar süre gelen adama göre iş zihniyetinin yanında işe göre adam algısının değişmesi adına güzel örneklerle karşılaşmamız gereğini ve iki kişinin yapacağı işi bir kişiye yükleme olgusunun artık değişmesi gerektiğini vurgulayan ÜNAL AYSAL gibi insanlara teşekkür ediyorum.
Memleket gerçeklerini artık saklayarak veya haklının değil güçlünün yanında olma devrinin kapanması gerektiğini düşünüyorum.Ülkemizde geçmişten gelen bazı alışkanlıklar var ,bu alışkanlıklar bir işe iki insan görevlendirme iki işi bir insanın yapmasına müsaade etme,adama göre iş ayarlama alışkanlıklarını artık geride bırakmamız gerektiğini düşünüyorum.
Türkiye futbol federasyonu yeniden yapılanma sürecine aşamasında nedense kendisinden yapılmasını beklediği tavrın aksine , herkesin hayallerinde olan bir ulusal takım için teknik direktör tercihini yaparken park time zihniyetiyle yapılan tercihin anlamsız olduğunu düşünüyorum.
Teknik direktör tercihinde bulunurken bulunduğunuz kurum ve teknik direktörün kariyerinin zedelenmemesi ve onur kırıcı bir durumun oluşmaması gerekir.
Spor adamı ve spor yazarı veya bir spor sever olarak ülkemizde yeniden yapılanma hamleleri yanında denize düşen yılana sarılır edasıyla yapılan bu hamlenin Fatih Terim e de Tff yede zarar vereceğini düşünüyorum.
Tff nin aldığı bu karar karşısında Galatasaray kulübübaşkanı sayın Ünal Aysalın sergilediği tavır Galatasaray taraftarı ve spor kamuoyunun olumsuz tavrı karşısında spor camıası adına üzülüyor ama Ünal Aysal gibi spor yöneticiler olduğu için ülkemiz adına sevinç duyuyorum.
Kurumsallaşma adına ülkemizin attığı adımlara yapılan bu doğru karar hamlesiyle ülkemize doğru bir demo Fatih Terim ve Türkiye futbol federasyonu nu onure eden anlamlı bir hareket olduğunu düşünerekten diğer kurumların da Ünal Aysal gibi yöneticilerin bu doğru tutumları kurumsallık anlamında hayata geçirmelerini tavsiye ediyorum.
Ben takım tutar gibi, ne parti desdeklerim nede spor taraftarlığı yaparım ,daima doğruluk ve dürüstlükten taviz vermeyen insanların yanında olurum,zihniyeti ne olursa olsun ülkemize faydası olan her birey için gönüleden desteğimide veririm duamı da ederim.
Teşekkürler ünal aysal Allah yolunu açık etsin .
Selam ve dua ile.
Adem yıldız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE