Adem Yıldız
Adem Yıldız

ENGELLİLER ,SPOR VE ENGELLERİ AŞABİLMEK

Saygı değer dostlar,ülkemizde bazı sorunlar var ki önündeki engeller kalksa da insanlarımızın olaylara bakış açısı yüzünden nedense sorun üretilememektedir.
Empati ülkemizin en büyük sorunu tabiki empati nedir sorusu gelince tebessümle sorunun çözümünün nedenli zor olduğu ortaya çıkmaktadır.
ENGELLİ kavramı son yıllarda yapılan bazı hemle ve kararlı projelerle insanların dikkatini çekmişti, başta engelli kavramı (özürlü) kavramından kurtarılarak bana göre en anlamlı ve kaliteli hamle olmuştur,insanlar kelimesini kullanırken maalesef bu sınıfın dışında tutulmaya çalışılan engelliler günümüzde hayata daha umutla bakabilmekte ve toplumda daha faydalı bir rol üstlenme kimliğine bürünmşler.
Sportif yatırımların yapıldığı günümüzde bir çok sosyal hamle yapılarak çoğu engeller kaldırılmış, engelli bireyler toplumda bir çok alanda kendini ifade ederek ön plana çıkma başarısını göstermişlerdir.
Spor engellilerin günümüzde kendini ifade edebileceği en önemli arçlardan biri olmuştur, bir çok branşta bireysel ve takım başarıları yaşatıldığı gibi uluslararası arenadada ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.
Ben bireysel olarak bu başarıları ve başarıların arkasındaki gizli kahramanları kutluyor çok daha büyük başarıların sağlanılacağını düşünüyorum ama gerçek engeli ortadan kaldırabilirsek !
Bu engel insanların kafalarındaki yanlış ve empati kurulamadan yapılan bakış olduğunu düşünüyorum ve diyorum ki engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri ne kadar kaldırsak ta insanların kafasındaki bakış engelliliğini ortadan kaldırmadıkça sorunlara çözüm üretemeyiz.
Çözüm olaya empati ile bakarak yaratılanı severiz yaratandan ötürü düstürüyle bakılarak çözüme kavuşacağını düşünüyorum.
Selam ve dua ile ADEM YILDIZ.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE