Kırık kalplere 3 puan iyi gelir!

Galatasaray'da sıkıntılı, heyecanlı bir o kadar da fırtınalı günler devam ediyor...
Başkan Aysal istifa etmekle kalmadı kongre de tekrar aday olmayacağını söyleyerek özellikle taraftara büyük bir şok yaşattı..
Taraftar da sanki dün akşam maça gelmeyerek belki de Başkan Aysal'ın gidişini Arena'nın tribünlerini boş bırakarak protesto etti...
Seyircinin maça gelmemesini "Passolig, e-bilet"saçmalığına da bağlamak çok da yanlış olmaz...
Her neyse Galatasaray da kalpler kırık moraller bozuk ama sanırım bu 3 puan bütün bunlara biraz iyi gelmiştir..
Galatasaray için, Sivasspor oldukça zorlu bir rakipti.. Nitekim maça konuk takım etkili bir başlangıç yaparak ilk 10 dakika da yüz de yüzlük 3 net pozisyonu kullanamadı..
Buna karşın Galatasaray maçtan hiç kopmadı ve baskılı, etkili, istekli, tempolu, mücadeleci futbolunu sürdürdü..Tribünlerdeki, az sayıdaki taraftar da sürekli futbolculara destek verdi.. Hal böyle olunca Galatasaray'ın rakip kaledeki baskısı iyice arttı ve arka arkaya gelen gollerle de skor bir anda 2-0 oldu..
Gollerle Galatasaray'a daha bir güven ve istek geldi..
Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, dün akşam Galatasaray'da mücacele etmeyen, görevini yapmayan bir kişi bile yoktu..
Özellikle Olcan, Sneijder, Melo, Burak, Chedjou ve Selçuk ekstra işler yaptılar..
Galatasaray ilk yarıda sergilediği güzel ve etkili futbolunu ikinci yarıdada devam ettirdi.. Ancak farkı artıracak pozisyonları bulmasına karşın gol bulamadı..
Eğer toparlamak gerekirse son derece zor ve sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray dün akşam ki, galibiyetle derin bir nefes aldı diyebiliriz.. Arsenal maçı öncesi 3 puan hem moral oldu hem de birlik ve beraberlik adına güzel görüntülerin oluşmasına neden oldu..
Bundan sonra Galatasaray'da ne tür gelişmeler yaşanır onu bilemeyiz ancak şurası bir gerçek ki, tribünlerin bu denli boş kalması hiçte hayra alamet şeyler değil..
 

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE