Yarınları olmayan 3 puan!..

Şampiyonlar Lig'inde aldığı 4'er gollü yenilgilerle taraftarlarını iyice hayal kırıklığına uğratan Galatasaray, Süper Lig'de de kader maçları oynamaya devam. Teknik Direktör Prandelli için de geriye sayım devam ediyor..
Daha da acı olanı Sabri'nin affedilmesiyle başlayan futbolcu ağalığı dönemi Galatasaray'da giderek gücünü ve etksini gösteriyor.. Abdurrahim Albayrak'ın belki de çok masum ve insani nedenlerle, ya da biraz gaz verme düşüncesiyle futbolcuları öne çıkarma taktiği başka sorunları beraberinde getirdi gibime geliyor...
Açık söylemekte fayda var; Galatasaray eğer bir şekilde düzlüğe çıkmak istiyorsa saha sonuçlarına fazla takılmadan mutlaka çok özel kararlar alıp bunları da hemen uygulamak zorunda.. Aksi takdirde dün akşam alınan 3 puanın ve de Galatasaray'ın yarınları olmaz!..
Maç öncesi Karabük, Galatasaray için son derece ciddi bir rakip durumundaydı. Ne var ki Galatasaray maça adeta 1-0 önde başladı dersek abartmamış oluruz. Henüz 3. dakikada bir korner topunu Chedjeou filelere gönderdi..
Ev sahibi takım bu golün şokunu atlatamadan kalesi önemli tehlikeler yaşadı ama Burak yüzde yüz pozisyonları cömertce ya da beceriksizce harcadı dersek yerinde olur.. Galatasaray ilk yarıda her şey böylesine lehine başlamışken nedendir bilinmez futbolun hiçte hoş olmayan yönünü sergiledi.. Eğer Karabük biraz dikkatli,şanslı yada becerili olsaydı soyunma odasına kesin önde giderdi..
Şunu özellikle belirtmekte fayda var ki, Galatasaray'ın golcüsü Burak ise bu takımda inanın bana çok ileri gidemez, hedeflerinin hiç birine de ulaşamaz. İkinci yarıya Karabükspor çok daha istekli,etkili ve baskılı başladı.. Galatasaray ise daha çok bir sıra takımı gibi kalesini savunma gayreti içinde göründü.. Nitekim 57.dakikada bu defa bir korner topunu Emre filelere gönderince Karabük beraberliği yakaldı..
Doğrusu oynanan futbol dikkate alındığında bu beklenen bir gelişmeydi. Yenen gole rağmen Galatasaraylı futbolcular yine ruhsuz, isteksiz, beceriden yoksun futbol anlayışlarını sürdürdüler.. Şunu da anlamak hiç zor değil, belli ki Prandelli kovulup mangırları cebe indirip dükkanı kapatmayı düşünüyor..
Kim ne derse desin, şartlar ne olursa olsun Galatasaray'ın bu denli, kötü, etkisiz, isteksiz, ruhsuz futbol oynamaya hakkı yok.. Sahada hiç kimse riske girmiyor, sorumluluk almıyor... Zaten futbolculara dayalı sistemlerde bunun böyle olması gayet doğaldır..
Artık maçlar gazlamayla, havayla, "Aslanım, koçum" muhabbetleriyle oynanmıyor ve de kazanılmıyor.. Prandelli 67.dakikada harika bir değişiklik(!) yaparak Sneijder'in yerine Umut Bulut'u aldı.. Fenerbahçe maçındaki Sneijder'in 2 dakikada iki süper golünü hatırlarsak İtalyan hocanın yaptığı değişikliği alkışlamak lazım!.. 70.dakikada Umut golü attı. Galatasaray tekrar öne geçti ve şimdi denilebilir ki, Prandelli doğru yaptı!..
Böyle düşünenlere bir sözüm yok ama sadece şunu söyleyeyim Galatasaray bu kafalarla,bu anlayışla tekrar ediyorum asla ileriye gidemez..

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE