Samba mı yaptılar kafa mı buldular

2016 Avrupa Şampiyonası Finallerine gitme yolunda oynadığı ilk 3 maçta sadece bir puan alabilen A Milli Futbol Takımımız, Brezilya ile oynadığı maçta yine hayal kırıklığı yarattı...
Milli takıma seçilen oyuncular, sahaya sürülen 11 neresinden bakarsanız bakın tam hir fiyasko!..
 Söylendiğine göre Brezilya'ya dün akşamki maç için 3 milyon Avro ödenmiş. Fena para değil...
 Türk parasına vurulduğu zamanda 10 milyoncuk(!) ediyor..
 Ne diyelim Brezilya'yı Türkiye'ye getirmenin, dünyaca yıldızları Saracoğlu'na çıkarmanın ve de bir o kadar da gol yemenin(!) bir bedeli olsun değil mi!
 Gerçi biz maçı 102 ülke yayındı, 2 milyar kişi izledi, Türkiye'nin reklamı oldu diye yenilgiye kılıflar bulacağız. Kendimizi teselli edeceğiz.
 Dahası özel maçtı, sonuç önemli değil geyiklerini sürdüreceğiz.
 Ben hep söylüyorum, milli takımımız hiçbir dönemde bu denli ruhsuz, etkisiz hatta kötü ötesi olmamıştı...
Neyse şimdi bunları bir kenara bırakalım ve maça bakalım. Brezilya'nın sahada olması tribünlerin tamamen dolmasını sağladı.
Maça Brezilya elini kolunu sallayarak başladı dersek abartmamış oluruz. Milli takımımızda ise ne bir istek, heyecan, inanç, coşku ve de arka arkaya yenilen gollere karşı bir reaksiyon vardı
Brezilya, Neymar'la ilk golü bulduktan sonra oyun tamamen Sambacıların kontrolüne geçti..
 Golcülüğe soyunan Semih, Dortmund için Muslera'ya attığı golden sonra, dün akşamda Brezilya adına bir golü Milli Takımımıza kaleci Volkan'a attı..
Şunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki,Türk futbolu hakikaten bitmiş!.. Ne zaman nasıl düzeliriz, kendimize geliriz orasını Allah bilir..
 Görünen o ki, bu yolun sonu hakikaten çok karanlık.. Çuval dolusu gol yedik ama daha da acısı Brezilya isteseydi 10 gol de atardı...
Hadi bu akşamı geçelim, özel diyelim, şu diyelim, bu diyelim, reklam diyelim ama pazar akşamı Kazaklar önünde bu takımla nasıl kazanacağız. Eğer kazanamazsak, bize bir kazak daha giydirirlerse o zaman ne diyeceğiz.
 Bir ara Brezilyalı futbolcular bizimkilerle öylesine kafa bulmaya başladı ki vallahi gururuma dokunmadı dersem yalan olur.
 Ancak kendimi "Brezilya bizimkilerle kafa geçmiyor onlar unvanlarına uygun olarak "SAMBA" yapıyorlar" diyerek teselli ettim.
 Bir de şu var Brezilya'nın oynadığı futbol ise bizim oynadığımız NEE!
 Brezilyalı oyunculara futbolcu deniyorsa bizimkilere NEE demek lazım!..
 Son olarakta şunu söyleyelim Brezilya'nın özel olarakta Neymar'ın alkışlanması lehlerinde tezahüratlar yapılması sevgiden mi yoksa bzimkilere olan tepkiden mi çok merak ettim..

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE