Her şeye rağmen 3 puan

Hamza Hamzaoğlu ile başlayan çıkış, Konyaspor deplasmanında alınan 5 gollü galibiyet dün akşamki, Mersin İdmanyurdu maçının sonucunu merak edilir olmaktan öteye heyecan verici bir havaya ve daha farklı beklentilerin oluşmasına sokmuştu... Taraftar haklı olarak farklı galibiyet, güzel mücadeleci bir futbol bekliyordu.
Hamza hocanın sahaya nasıl bir 11 süreceği, hangi isimleri tercih edeceği, hafta içinde oynanan kupa maçında öne çıkan oyunculardan takviye alıp almayacağı ciddi olarak merak ediliyordu. Hamza hoca hiç mecaraya girmedi ve Konya maçının kadrosunu hiç bozmadan aynen Mersin karşısına çıkardı.
Önce şunu söyleyelim Galatasaray, Mersin önünde öyle bir ilk yarı çıkardı ki, Prandelli'nin takımından hiçbir farkı yoktu. Gerçi dalga dümen çetesinin, adaletli maç yönetti diye övgüler yağdırdığı Fırat Aydınus' unda berbat ve taraflı yönetimi, verdiği haksız penaltı ve de vermedikleri konuk takımın ilk yarıyı önde bitirmesine yetti.
Galatasaray maça kötü başladı, Mersin arka arkaya pozisyonlar buldu ilk iki kaçtı ama üçüncüsü gol oldu. Galatasaray beraberliği konuk takımın kendi kalesine attığı golle buldu. Ama çok geçmeden masum bir müdahaleyi büyük bir keyifle penaltı olarak değerlendiren Fırat Aydınus nedense aynı cömertliği Mersin ceza sahasında gösteremedi.
Ben hep söylüyorum bundan sonra Galatasaray hakemlerden çok çekecek! Dün akşam hakem Aydınus, Fenerbahçe maçını yönetiyor olsaydı bu denli taraflı olamazdı. Daha ilk yarıda Fener lehine en az 2 penaltı verirdi aleyhine olanı da asla veremezdi. Hakemin iyi niyetli olmadığını devre sonunda verdiği 3 dakika uzatmadan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Diğer ayrıntılara girmiyorum bile...
Galatasaray yönetimi herkesle dost olma muhabbetlerine, şikecileri savunmaya devam etsin. Hatta kız istemeye gider gibi ellerine yeni çikolata paketlerini alarak TFF'nin başını ziyaretlere devam etsinler. Çünkü hiçbir şey değişmeyecek. İkinci yarıya Galatasaray Burak'ın kazandığı penaltı ve de attığı golle durumu 2-2 yaptı. Merak edenler için söyleyeyim, eğer Mersin lehine verilen penaltı ise Burak'a yapılan da penaltı. Ne var ki bana göre ikisi de çok ağır kararlardı. Bir gün önce Fener çok tartışılan bir penaltı ile 3 puanı alınca maalesef hakemler o şaibeyi unutturmak için Galatasaray maçını da bilinçli olarak tartışılır hale getirdiler.
Galatasaray 79.dakikada Umut Bulut'la öne geçti hanesine 3 puanı yazdırdı. Sıkıntılı bir maç oldu, tartışılacak o kadar çok pozisyon vardı ki, hepsi hakem tarafından kitabına uyduruldu. Anlı şanlı yorumcular eminim Galatasaray'ı doğramak için kolladıkları fırsayları buldular. Burada önemli olan bu tür maçları kazanmak ve 3 puanı almaktır, Galatasarah'da bunu başardı.

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE